کد خبر: ۱۵۶۶۰۸
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۵/۱۹

"پترول" از عرضه اولیه پتروشیمی ارومیه ۴۰.۷ میلیارد تومان سود به دست آورد

پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان از واگذاری ۱۲.۴۷ درصد سهام پتروشیمی ارومیه در عرضه اولیه و کسب سود ۴۰.۷ میلیارد تومانی خبر داد و با توقف یک روزه نماد روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان از واگذاری 12.47 درصد سهام پتروشیمی ارومیه در عرضه اولیه و کسب سود 40.7 میلیارد تومانی خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، "پترول" اعلام کرد: 12.47 درصد سهام شرکت پتروشیمی ارومیه معادل 84 میلیون سهم را 15 مرداد ماه به قیمت پایه 630 تومان برای هر سهم و جمع مبلغ معامله 54.9 میلیارد تومان واگذار کرده است. بهای تمام شده این واگذاری 14.2 میلیارد تومان و سود کسب شده 40.7 میلیارد تومان اعلام شده است.

همچنین 3 میلیون و 284 هزار و 812 سهم به کارکنان پتروشیمی ارومیه به عنوان سهام ترجیحی عرضه شد. یکشنبه 19 مرداد نیز 3 درصد از سهام شرکت به صندوق های سرمایه گذاری و 31 میلیون و 715 هزار و 95 سهم به صندوق سرمایه گذاری بازارگردانی خلیج فارس به عنوان بازارگردان واگذار خواهد شد.

درصد مالکیت "پترول" قبل از واگذاری 93.7 درصد بوده که پس از واگذاری  به 81.23 درصد رسیده است. تسویه طبق ضوابط معاملات عادی فرابورس طی دو روز کاری پس از معامله از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ