کد خبر: ۱۵۶۶۱۸
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۵/۱۹

۹۶ درصد فروشندگان سهام عدالت پول گرفتند/ امکان وام غیرحضوری در چند بانک
معاون وزیر اقتصاد خبر داد:

۹۶ درصد فروشندگان سهام عدالت پول گرفتند/ امکان وام غیرحضوری در چند بانک

معاون وزیر اقتصاد با اعلام اینکه وجوه ۹۶ درصد از فروشندگان سهام عدالت پرداخت شده از امکان دریافت وام به صورت غیر حضوری در چند بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس معمار نژاد با بیان اینکه امروز نخستین  شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت وارد تابلوی بورس شده ، گفت: ارزش سهام عدالت بعد از آزادسازی با رشد بیش از 140 درصدی از حدود ۸ به 19.2 میلیون رسیده و انتظار می رود در آینده هم بیشتر شود. بنابراین با توجه به امکان دریافت وام بعد از وثیقه گذاری نزد بانک ها ، به دارندگان سهام عدالت توصیه می شود از فروش خودداری کنند .

وی افزود: بانک‌هایی مانند ملی، سپه، صادرات، تجارت و ملت آماده اند از طریق وثیقه گیری سهام عدالت، نیاز مالی کوتاه مدت مردم را تأمین کنند تا دارندگان سهام عدالت مجبور به فروش نباشند. همچنین همه بانک‌ها توافق کردند حداقل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت آزاد شده را به عنوان وثیقه بپذیرند و وام سه ساله با نرخ سود 18 درصدی بدهند .

این مقام مسئول ادامه داد: برخی بانک‌ها مانند بانک های ملت و ملی هم فرایند کاملاً الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری را آماده کرده اند. بانک های صادرات، سپه و تجارت هم در حال آماده کردن زیرساخت ها برای دریافت وام به صورت غیر حضوری هستند .

معمارنژاد درباره اقدام به فروش 30 درصد سهام عدالت برخی دارندگان هم توضیح داد : وجوه ۹۶ درصد از فروشندگان پرداخت شده و تنها ۴ درصد در شرایط تجمیع و فروش سهام عدالت هستند .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ