کد خبر: ۱۵۶۶۲۲
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۵/۱۹

اپراتور بورسی ایران ۲۶ ساله شد/ کسب رکوردهای جدید

اپراتور بورسی ایران ۲۶ ساله شد/ کسب رکوردهای جدید

همراه اول ۲۶ سال پیش با واگذاری ۴ سیم‌کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، عرضه سیم‌کارت در ایران را رسماً آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ۱۹ مرداد سال ۷۳ با واگذاری ۴ سیم‌کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، عرضه سیم‌کارت در ایران توسط همراه اول رسماً آغاز شد.

بهره‌برداری از اولین فاز شبکه تلفن همراه ابتدا در مرداد سال ۷۳ در شهر تهران با ۲۴ سایت BTS و با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره آغاز شد و به دنبال استقبال مردم، شرکت مخابرات درصدد گسترش پوشش آن از تهران به کل کشور برآمد.

هم‌راستا با تغییر پارادایم‌هاى ارتباطى در دنیا و متناسب با نیاز و تقاضای مردم، توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالى مجموعه مخابرات قرار گرفت. در ادامه و بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات، هیأت دولت اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان تصویب کرد و تمامی وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات به شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) واگذار شد.

با جدی شدن خصوصى‌سازى صنعت مخابرات این شرکت با درک اقتضائات جدید بازار رقابت از سال ۸۶ فعالیت را با نام تجارى همراه اول ادامه داد. در سال ۸۹ این شرکت از سهامی خاص به عام تبدیل و در ۲۸ آذر سال ۸۹ پنج درصد سهام (معادل ۱۰۳ میلیون سهم) را در فرابورس عرضه کرد. ۲۹ مرداد سال ۹۲ نماد "همراه" در بورس بازگشایی شد و این شرکت از آن سال در بورس ایران حضور دارد.

شرکت ارتباطات سیار ایران با بیش از 90 میلیون مشترک در تمامی شهرها و حدود 45 هزار روستا (بیش از ۹۰ درصد روستاها) و بیش از 74 هزار کیلومتر از جاده‌ها، ۹۷ درصد جمعیت را تحت پوشش دارد. این اپراتور علاوه بر اینکه پیشتاز در عرضه سیم‎کارت بوده، پس از دریافت مجوز ارتقاى خدمات نسل ٣ و نسل هاى بالاتر از آن  ٤ شهریور سال ٩٣ با نوسازی مداوم شبکه به روزترین تجهیزات شبکه تلفن همراه را در اختیار مشترکان قرار داده است.

هم اکنون همراه اول با داشتن بیش از 45 هزار و 600 سایت و 35.6 میلیون مشترک 3G و 4G، وسیع‌ترین شبکه باند پهن سیار را در اختیار دارد. اپراتور اول در چند سال گذشته در ارزیابی هاى رسمی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) همواره عنوان برترین جایگاه اپراتورهای تلفن همراه را حفظ کرده است.

ارزش شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان تنها اپراتور بورسی ایران طی 3 ماه گذشته بیش از چهار برابر شده و به ارزش بازار حدود 140 هزار میلیارد تومانی رسیده است. همراه اول در فروردین سال جاری توانست به رکورد بیش از ۱۱ پتابایت ترافیک دیتای روزانه دست یابد که رشدی دو و نیم برابری را نسبت به میانگین روزانه ترافیک دیتا در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ