کد خبر: ۱۵۶۶۴۹
۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۵/۲۰

عرضه دومین ETF در شهریور صحت ندارد / فروش بلوکی سهام پالایشی ها
معاون سازمان خصوصی‌سازی:

عرضه دومین ETF در شهریور صحت ندارد / فروش بلوکی سهام پالایشی ها

معاون سازمان خصوصی‌سازی با تکذیب عرضه دومین ETF دولتی در شهریور گفت: این صندوق توسط وزارت نفت به ثبت نرسید و هیات واگذاری تصمیم گرفت سهام پالایشی ها را بصورت بلوکی به فروش برساند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن علایی ضمن تکذیب خبر صدا و سیما که از قول رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده بود دومین ETF دولتی با عنوان دارا دوم در شهریور پذیره نویسی می شود به همفکران گفت: آگهی فروش بلوکی سه پالایشگاه هفته گذشته در روزنامه‌ها منتشر شد.

وی افزود: امکان همزمان فروش بلوکی و در قالب صندوق ETF  سهام پالایشی وجود ندارد. بنابراین با توجه به اینکه صندوق دارا دوم توسط وزارت نفت به ثبت نرسید، هیات واگذاری تصمیم گرفت سهام پالایشی ها را بصورت بلوکی به فروش برساند.

براساس این گزارش، سازمان خصوصی سازی هم با تکذیب خبر آغاز پذیره نویسی دومین صندوق دولتی از اوایل شهریور اعلام کرد: قرار بود سهام دولت در چهار پالایشگاه در قالب دومین صندوق قابل معامله عرضه شود ولی با توجه به عدم اقدام وزارت نفت ، هیات واگذاری در آخرین جلسه با توجه عرضه قبلی سهام پالایشگاه تبریز، عرضه باقی مانده بلوک سهام متعلق به دولت در سه پالایشگاه بندرعباس، تهران و اصفهان را نیز مصوب کرد. لذا آگهی عرضه عمده و بلوکی سهام این شرکت ها هفته گذشته منتشر شده که پس از هماهنگی با بورس ، تاریخ دقیق عرضه مشخص خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ