کد خبر: ۱۵۶۷۱۱
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۵/۲۱

مواضع مثبت زنگنه درباره فروش ۴ پالایشگاه و تکذیب اختلاف با وزارت اقتصاد

مواضع مثبت زنگنه درباره فروش ۴ پالایشگاه و تکذیب اختلاف با وزارت اقتصاد

وزیر نفت با اعلام اینکه با تصمیم مسئولان روش واگذاری ۴ پالایشگاه از ETF به عرضه بلوکی تغییر کرده گفت: وزات نفت با عرضه پالایشگاه ها در بورس موافق بوده و اختلافی هم با وزارت اقتصاد ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیژن زنگنه هم یک روز بعد از قضیه لغو پذیره نویسی سهام 4 پالایشگاه بورسی در دومین ETF دولتی ( که به منجر به کاهش اعتماد سرمایه گذاران و ریزش دو روزه قیمت سهام و شاخص بورس شده ) وارد میدان شد و به خبرنگاران گفت : وزات نفت با عرضه پالایشگاه ها در بورس نه تنها مخالف نیست بلکه موافق این اقدام است.

وی افزود: واگذاری این گروه ( شامل پالایشگاه های اصفهان ، بندرعباس ، تهران و تبریز ) از مدت ها پیش مطرح بود .در ابتدا واگذاری به روش ETF بود ولی بعد گفتند عرضه بلوکی باشد و امکان فروش به صورت ETF نیست . با این حال تصمیم گیرندگان به هر نحوی که مایل باشند ، وزارت نفت آماده همکاری بوده و هیچ مشکلی ندارد.

زنگنه درباره اختلاف بین دو وزارتخانه نفت و اقتصاد برای واگذاری پالایشگاه ها هم گفت : این حرف هایی است که عده ایی بیکار می زنند و بال و پر می دهند. درصورت وجود مشکلی از طریق تماس تلفنی برطرف می شود. بنابراین در این مورد نگرانی وجود ندارد.

براساس این گزارش، این اظهارات در حالی مطرح شده که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده علت عدم عرضه سهام پالایشگاه در دومین ETF دولتی ، مخالفت وزارت نفت بود .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ