کد خبر: ۱۵۶۷۱۳
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۵/۲۱

آثار منفی اعلام لغو ETF دوم بر بورس و توصیه به سهامداران
مدیر یک موسسه آموزشگروه MBA گرایش بازار سرمایه مطرح کرد:

آثار منفی اعلام لغو ETF دوم بر بورس و توصیه به سهامداران

مدیر گروه MBA گرایش بازار سرمایه با اشاره به اثر لغو ETF دوم بر بی اعتمادی و بیشترین خروج پول از بورس گفت: سهامداران باید به این ریسک ها توجه کرده و با نگاه بلندمدت، رفتار هیجانی نداشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ایمان مومن مدیر موسسه آموزش عالی آزاد ویژگان اهواز با بیان اینکه اقبال عمومی به بورس و حجم ورود سرمایه های خرد و کلان به این بازار با سیگنال های غلط دولت در معرفی زیرمجموعه های ETF ها، سیگنال مثبت بازار ارزیابی شد، اعلام کرد: اکثریت سهامداران در پورتفوی اقدام به خرید ETF ها کردند اما در اقدامی دور از انتظار با اعلام خبر رییس سازمان خصوصی سازی مبنی بر لغو ETF دوم، موج بی اعتمادی بر بازار حاکم و باعث بیشترین خروج پول از این بازار شد.

امروز آزمون سخت دولت عکس العمل مناسب در جذب اعتماد مجدد سهامداران بازار سرمایه است. بیش از این دولت چندین بار در این آزمون موفق شده بود و این باعث اقبال عمومی مردم به بورس شد‌. حمایت از بورس در روزهای منفی شدن های متوالی بازار پس از شهادت سردار سلیمانی با کاهش دامنه نوسان به دو درصد ، بازگشایی به موقع دارا یکم ، افزایش عرضه های اولیه و سهام های شناور از اقدامات مثبت دولت تلقی می شد . حال باید دید آیا دولت این بار می تواند مجدد اعتماد عموم را بدست آورد هر چند گویی که آب رفته به جوی باز می گردد با آبروی رفته چه باید کرد؟

اما درسی برای ملت: ریسک های سیستماتیک (با منشا حاکم بر کلیات بازار) جزء ذات بازار سرمایه هستند . لازم است سهامداران به این ریسک ها توجه داشته باشند و در مدیریت سبد دارایی ها به اصطلاح تمام تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارند. نگاه به بازار سرمایه بلندمدت باشد و اگر سهام ارزنده ای را تهیه کرده اند بدون نگرانی صبوری پیشه کرده و با ورود اشتباه به صف های فروش اقدام به رفتارهای هیجانی نکنند ‌‌و همواره یاد گیرنده باشند .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ