کد خبر: ۱۵۶۷۹۸
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۵/۲۲

گزارش وزیر ارتباطات از گران‌ فروشی ۶۰۰ میلیارد تومانی اپراتورها

گزارش وزیر ارتباطات از گران‌ فروشی ۶۰۰ میلیارد تومانی اپراتورها

وزیر ارتباطات از گران‌فروشی ۶۰۰ میلیارد تومانی اپراتورها خبر داد و گفت: طبق مصوبه جدید دولت اگر تا ۴۸ ساعت بسته‌ها به حالت اول برنگردد، جرایم روزانه اعمال می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدجواد آذری در خصوص گرانفروشی و تخلف اپراتورهای ایرانسل و همراه اول گفت: میزان گران‌فروشی به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان ارتباطات احراز و دادگاه رسیدگی در این خصوص تشکیل شده است.

وی افزود: شیوع کرونا استفاده مردم از اینترنت را افزایش داده و طبق گزارشات در برخی ماه‌ها درآمداپراتورها رشد ۴۰درصدی داشته که حاکی از سودهای چند هزار میلیارد تومانی در سال گذشته است.هزینه‌های اپراتورها مانند اجاره مکان، مسائل فنی و نیروی انسانی ثابت بوده اما درآمد آنها رشد بسیار خوبی داشته است. لذا افزایش تعرفه آن‌ها توجیه اقتصادی ندارد.

آذری جهرمی گفت: وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه دو میلیارد تومانی را داشت که پس از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، جدی‌تر برخورد کند.روز گذشته ۲۱ مرداد این مصوبه صادر شد و بر اساس آن اگر تا ۴۸ ساعت بسته‌ها به حالت اول برنگردد مجاز هستیم روزانه برای همراه اول حدود ۱۷‌ میلیارد تومان و برای اپراتور ایرانسل ۱۲ میلیارد تومان جریمه اعمال کنیم.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ