کد خبر: ۱۵۶۸۲۱
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۵/۲۴

عرضه اولیه ۸۵ درصد شرکت های صندوق بازنشستگی تا پایان سال
معاون وزارت کار خبر داد:

عرضه اولیه ۸۵ درصد شرکت های صندوق بازنشستگی تا پایان سال

معاون وزارت کار با اعلام حضور در بورس و فرابورس بیش از۸۰ درصد بنگاه های وابسته به صندوق ها از عرضه اولیه سهام ۸۵ درصد شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حجت میرزایی با اشاره به حضور در بورس و فرابورس بیش از ۸۰ درصد بنگاه های وابسته به صندوق ها از برنامه عرضه اولیه سهام ۸۵ درصد شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی تا پایان سال خبر داد و گفت: اطلاعات و عملکردهای مالی، عملیاتی و مشخصات مدیران بنگاه‌های بورسی و غیربورسی در کدال قابل مشاهده بوده که طبق گزارش سازمان بازرسی حایز رتبه اول در بارگذاری صورت‌های مالی هستند.

وی افزود: محمد شریعتمداری تاکنون وعده‌های شفافیت را پیگیری کرده و بخش بزرگی از آن طی دو سال گذشته انجام شده و شنبه هم گزارشی در قالب رونمایی از سامانه‌های شفافیت به مردم، نمایندگان مجلس و دولت ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: مشخصات و ویژگی‌های سنی، تحصیلی و سوابق حدود 1200 مدیر در سامانه‌ای متمرکز در سایت وزارتخانه به صورت آنلاین منتشر شده و 250 تراکنش عملیاتی، مالی و بازرگانی از ریزترین و جزئی‌ترین فعالیت این بنگاه‌ها قابل رصد و پایش است.

میرزایی گفت: ارزش همه قراردادهای بنگاه‌ها با افراد حقیقی و حقوقی، فرایند شکل گیری و موضوع قرارداد به طور کامل در این سامانه‌ها قابل دسترسی بوده و برخی قابلیت افشای عمومی دارد، برخی در سطح صندوق‌ها و وزارتخانه قابل مشاهده بوده و برخی به دلیل صرفه و صلاح بنگاه‌ها به دور از چشم بنگاه‌های رقیب صورت می‌گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ