کد خبر: ۱۵۶۸۲۲
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۵/۲۴

تفاهم نامه ذوب‌آهن و زغال سنگ کرمان برای کاهش ارزبری و افزایش سهم

تفاهم نامه ذوب‌آهن و زغال سنگ کرمان برای کاهش ارزبری و افزایش سهم

دو شرکت ذوب آهن و زغال سنگ کرمان، تفاهم نامه همکاری برای کاهش ارزبری و افزایش سهم ۱۵ درصدی تامین زغاg به بیش از ۴۰ درصد امضاء کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، باقر نیک طبع معاون شرکت زغال سنگ کرمان با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری ذوب آهن با شرکت زغال سنگ کرمان گفت: طبق برنامه قرار است سهم 15 درصدی تامین زغال ذوب آهن در مرحله اول به بیش از 40 درصد برسد تا در میان مدت با افزایش بهره برداری از معادن و ارتقا کیفیت و تولید،  واردات زغال به حداقل رسیدع و منجر به کاهش کاهش ارزبری و افزایش تولید معادن شود.

منصور یزدی زاده مدیرعامل "ذوب" نیز گفت: کک نقش بسیار مهمی در سبد مواد اولیه ذوب آهن نقش بسیار مهمی دارد. زغالسنگ همواره برای ذوب آهن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حدود 50 درصد از سهم قیمت تمام ذوب آهن به زغالسنگ و کک برمی گردد و بخشی از آن را به ناچار به دلیل به دست آوردن ترکیب مناسب وارد می کنیم.

وی افزود: نیاز زغالسنگ امروز ذوب آهن با دو باتری کک سازی،حدود یک میلیون و 600 هزار تن است که تامین آن از داخل امکان پذیر نیست و در چارچوب این تفاهم نامه امیدواریم وابستگی این شرکت به زغال خارجی کاهش یابد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ