کد خبر: ۱۵۷۴۰۰
۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۶/۱۰

پذیرش و عرضه اولیه ۱۱ زیرمجموعه هلدینگ بزرگ بورسی نهایی شد
بنابر اعلام مدیر سرمایه‌گذاری:

پذیرش و عرضه اولیه ۱۱ زیرمجموعه هلدینگ بزرگ بورسی نهایی شد

مدیر سرمایه‌گذاری و طرح‌های سرمایه‌گذاری غدیر از نهایی شدن مراحل پذیرش و عرضه ۱۱ زیرمجموعه این هلدینگ خبر داد و گفت: سهام دو شرکت تابعه احتمالاً طی یک ماه آینده عرضه اولیه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قاسمعلی جمالی از نهایی شدن مراحل پذیرش و عرضه ۱۱ زیرمجموعه سرمایه‌گذاری غدیر خبر داد و گفت: شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر(هلدینگ سیمان غدیر) به زودی در فرابورس عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی تبریز نیز در حال تکمیل مدارک پذیرش است و احتمالا طی یک ماه آینده عرضه اولیه می‌شود، افزود: علاوه بر این دو مجموعه، شرکت‌های‌ نیروگاه اکسین، توسعه صنایع و معادن غدیر(هلدینگ صنعت و معدن غدیر)، فولاد نی‌ریز کاشان، فولاد شاهرود، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تیسا کیش، خدمات انفورماتیک راهبر (هلدینگ IT)، سیمان سفید شرق و معادن زغال‌سنگ سیمان شرق در حال تکمیل مدارک پذیرش هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: به منظور ایجاد شفافیت بیشتر درخصوص ارزش دارایی‌های هلدینگ‌های توسعه صنایع و معادن غدیر و برق و انرژی غدیر، ابتدا سهام شرکت‌های تابعه این شرکت‌ها در بورس یا فرابورس عرضه خواهد شد و پس از آن سهام این دو هلدینگ نیز عرضه می‌شود. عرضه سهام شرکت‌های تابعه محدود به این فهرست نخواهد بود و با اتمام طرح‌هایی نظیر آلومینیوم جنوب(سالکو)، نیروگاه هرمز و... سهام آنها نیز در فرآیند عرضه در بورس قرار خواهند گرفت.

جمالی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت‌هایی مانند هلدینگ سیمان غدیر و برخی شرکت‌های فولادی از شهریور ماه تا پایان سال به تدریج در بازار عرضه خواهند شد و با توجه به لزوم انجام برخی اصلاحات ساختاری و افزایش سرمایه در برخی از این شرکت‌ها سهام آنها نیز حداکثر در نیمه اول سال ۱۴۰۰ در بازار سهام عرضه می‌شود.

وی به موانع پذیرش یا عرضه سهام در بورس اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین چالش‌های این فرآیند، طولانی بودن مراحل پذیرش به دلیل تقاضای زیاد شرکت‌ها ، لزوم تبدیل شرکت‌ها از سهامی خاص به عام، زمانبری فرآیند تقویم اموال، لزوم انجام افزایش سرمایه و اصلاح ساختار در برخی شرکت‌ها است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ