کد خبر: ۱۵۷۶۳۶
۰:۰ - ۱۳۹۹/۶/۱۷

زمان عرضه اولیه
با ۱۵ درصد از سهام در بورس:

زمان عرضه اولیه "ثامید" قطعی شد / جزییات بیستمین شرکت جدید

زمان قطعی بیستمین عرضه اولیه سال مشخص و مقرر شد، چهارشنبه هفته جاری ۱۵ درصد از سهام توسعه و عمران امید در بورس واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی مقرر شده امروز عرضه اولیه 10 درصد از سهام کیا الکترود شرق فقط برای دو گروه از سهامداران در تابلو رشد انجام شود که بازار سهام چهارشنبه هفته جاری نیز میزبان توسعه و عمران امید است که به عنوان بیستمین عرضه اولیه سال انجام می شود.

این عرضه شامل 4 میلیارد و 238 میلیون و 40 هزار سهم معادل 12 درصد با دامنه قیمت 166 تا 175 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی است که توسط کارگزاری تدبیرگران فردا در بازار دوم معاملات بورس انجام خواهد شد . در روز پس از عرضه اولیه نیز یک میلیارد و 59 میلیون و 510 هزار سهم معادل سه درصد با قیمت ثابت کشف شده به صندوق های سرمایه گذاری تعلق می پذیرد.

طبق بررسی های بورس پرس، مالکیت 100 این شرکت به گروه توسعه ساختمان تدبیر تعلق دارد و واحد تجاری نهایی ستاد اجرایی فرمان امام محسوب می شود . مرکز اصلی شرکت در تهران و دفتر نمایندگی در شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان و اهواز جهت انجام امور پروژه های واقع در مناطق فوق دایر است.

موضوع فعالیت اصلی در زمینه پروژه های عمرانی ساختمانی بهصورت مشارکت ،پیمانکاری و پیمان مدیریت است. سرمایه اولیه شرکت با 109 نیروی انسانی در بدو تاسیس 200 میلیون تومان بوده که طی 9 مرحله افزایش سرمایه به 3.5 هزار میلیارد تومان رسیده است. شرکت دارای برنامه افزایش سرمایه برای سال‌های آتی نیست. از نکات جالب توجه ، حضور مسعود زریبافان معاون احمدی نژاد در دوره رئیس جمهوری سال‌های 88 تا 92 به عنوان رئیس هیات مدیره در این شرکت است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 18 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زر ماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، بهساز کاشانه تهران، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، برق و انرژی پیوند گستر پارس عرضه اولیه شده اند و کیا الکترود شرق و توسعه و عمران امید نوزدهمین و بیستمین شرکت تازه وارد سال بشمار می روند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۳:۷ - ۱۳۹۹/۶/۱۷
0
0
پاسخ
این همه عرضه اولیه میکنند نمیگذارند عرضه های قبلی رشد کنند
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ