کد خبر: ۱۵۷۸۴۵
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۶/۲۲

۵ پیشنهاد برای ساماندهی و بهبود شرایط بورس / بررسی افزایش حجم مبنا
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس خبر داد:

۵ پیشنهاد برای ساماندهی و بهبود شرایط بورس / بررسی افزایش حجم مبنا

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از پنج پیشنهاد فعالان برای ساماندهی و بهبود شرایط خبر داد و گفت: افزایش حجم مبنا در نشست بعدی شورا مطرح و بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسلم صالحی درخصوص نشست هفته گذشته ناظران مجلس در شورای عالی بورس با جمعی از فعالان و کارشناسان این حوزه به خانه ملت گفت: در این نشست وضعیت بورس و راهکارهای بهبود شرایط مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین دغدغه های موجود فعالان مورد استماع قرار گرفت و در نهایت پیشنهاداتی برای ساماندهی و بهبود بازار مورد تأیید قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از پیشنهادات این بود که خط اعتباری برای حمایت از بورس با کمک بانک مرکزی ایجاد شود، کما اینکه بسیاری از بانک‌ها در ماه های اخیر به سود بسیار خوبی در بازار سرمایه دست پیدا کردند. از این رو این پیشنهاد مطرح شد که بانک ها خط اعتباری را برای کنترل نوسانات و حمایت از بازار ایجاد کنند.

این نماینده مجلس افزود: در شرایط کنونی بسیاری از مردم بدون تجربه و تخصص وارد بورس می شوند. در نشست اخیر مقرر شد سازمان بورس با همکاری سازمان صدا و سیما، برنامه هایی را برای ارائه آموزش فعالیت در بورس تهیه کند یا اینکه یک شبکه اختصاصی برای آموزش های حوزه بورس ایجاد شود.

صالحی عنوان کرد:  یکی دیگر از پیشنهادات مطروحه، افزایش سقف اعتباری کارگزاری ها از 25 به 50 درصد بود که این مسئله موجب بهبود وضعیت بورس می شود، یکی دیگر از پیشنهادات، افزایش حجم مبنا بود که این مسئله نیز در نشست بعدی شورای عالی بورس مطرح و بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از موارد پیشنهادی، تسهیل کردن ورود شرکت ها به  بورس است، تصریح کرد: در شرایط فعلی پیچ و خم بسیار سختی برای فعالیت شرکت های اقتصادی در بورس وجود دارد که این مسئله باید تسهیل و رفع شود. البته این مسئله به معنای آن نیست که شرکت هایی با بنیه ضعیف وارد بازار شوند.

صالحی اضافه کرد: از دیگر پیشنهادات مطروحه برای بهبود وضعیت بورس، کاهش زمان افزایش سرمایه است. در شرایط کنونی هر شرکت می تواند حداقل هر 6 ماه یکبار نسبت به افزایش سرمایه اقدام کند اما این مدت باید به 3 ماه کاهش یابد. فعالان حوزه بورس در نشست مذکور خواستار تشکیل اتحادیه یا صنف برای حمایت در دوران تلاطم بازار بودند که مقرر شد اساسنامه این اتحادیه با پیشنهاد فعالان و کارشناسان ارائه شده و سازمان بورس آن را مورد بررسی و تصویب قرار دهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» سهامدارزیان دیده | ساعت ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۶/۲۲
0
0
پاسخ
افزایش حجم مبنا به بدترشدن بازار سرمایه منجر میشه .اما به بهتر شدن اوضاع هرگز کمکی نخواهد کرد.این دیگه چچور کمکی به رونق بازاره.نوبر والا
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ