کد خبر: ۱۵۷۸۶۱
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۶/۲۲

فروش فوق العاده ۱۵۲ هزار محصول ایران خودرو و سایپا تا پایان سال
مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت خبر داد:

فروش فوق العاده ۱۵۲ هزار محصول ایران خودرو و سایپا تا پایان سال

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت از عرضه ۱۵۲ هزار خودرو توسط ایران خودرو و سایپا بصورت فروش فوق العاده تا پایان سال با تحویل حداکثر یک تا سه ماهه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، سهیل معمارباشی در خصوص فروش فوق العاده خودروسازان تا پایان سال گفت: با توجه به مشکلات موجود در بازار خودرو و ضرورت افزایش عرضه برای مدیریت بازار طی جلسه اخیر کمیته خودرو مقرر شد فروش‌های فوق‌العاده با تحویل حداکثر یک تا سه ماهه افزایش یابد. بر این اساس سهم ایران خودرو و سایپا ۱۱۰ و ۴۲ هزار دستگاه تعیین شده است.

وی افزود: خودروهای موجود در کف پارکینگ ها اغلب متعلق به تعهدات معوق بوده و به دلیل عدم تکمیل و تحویل، خودروسازان در حال پرداخت جریمه به مشتریان هستند. در شرایط کنونی امکان واردات خودرو  وجود ندارد و در خصوص تامین نیاز بازار باید برنامه‌ریزی لازم انجام شود. هم اکنون فروش فوق العاده و پیش فروش توسط شرکت ها انجام می شود که در فروش فوق العاده قیمت ثابت بوده و طبق قیمت اعلام شده از سوی شورای رقابت در روز انعقاد قرارداد خودرو باید تحویل مشتری شود.

معمارباشی گفت: در شرایط پیش فروش نیز که بصورت تعهدات زمانی 4 تا 12 و 12 تا 24 ماهه است، قیمت در روز تحویل محاسبه و تحویل داده می شود. مردم می توانند شکایات را از طریق سازمان حمایت مصرف کنندگان و اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت دنبال کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ