کد خبر: ۱۵۷۸۷۲
۰:۰ - ۱۳۹۹/۶/۲۳

اثر مصوبات شورای عالی بورس و عدم اثر تورمی سرمایه گذاری بانک‌ها
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد:

اثر مصوبات شورای عالی بورس و عدم اثر تورمی سرمایه گذاری بانک‌ها

مدیرعامل بورس تهران با اعلام اثر اولیه مصوبات اخیر شورای عالی بورس، گفت: سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه اثر تورمی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرایی اثر مصوبات شورای عالی بورس ( انتشار اوراق تبعی، اسناد خزانه و بازارگردان‌ها ) در بازار سهام را افزایش اعتماد سهامداران و حجم معاملات ۸ هزار میلیارد تومانی دیروز اعلام کرد و به صدا و سیما گفت : با توجه به اصلاح قیمت‌ها و روند مثبت بازار و ارزنده بودن قیمت سهام، سهم خرید و فروش دیروز حقیقی‌ها ۸۷ و ۷۸ درصد بود.

وی افزود: در اختیار فروش تبعی، سهام بیمه می‌شود و سهامدار می‌تواند تا پایان سال، سودی به میزان سپرده بانکی دریافت کنند. بازارگردانی هم در گذشته وجود داشت اما نسبت به گذشته بیشتر شده و شرکت‌ها ملزم هستند نقد شوندگی سهام را تضمین کنند. سهام خزانه نیز توسط سرمایه گذاران خریداری و متناسب با شرایط بازار به فروش می‌ رسد .

صحرایی درباره ادعای رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر تخلف در مصوبه جدید شورای عالی بورس و اثر سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه در تورم هم توضیح داد: طبق مواد ۱۶ و ۱۷ آیین نامه رفع موانع تولید، بانک‌ها مجاز به تامین سرمایه در بازار سرمایه نبودند اما مصوبه جدید می‌توانند بنابر تشخیص در بورس سرمایه گذاری کنند و این موضوع تاثیر تورمی هم ندارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ