کد خبر: ۱۵۸۰۲۰
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۶/۲۵

معاملات مشکوک  سه زیرمجموعه
در روز جهش ۵۷ هزار واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک سه زیرمجموعه "خساپا" ، دو شرکت سیمانی + ۱۰ نماد

در روز جهش ۵۷ هزار واحدی شاخص، سایپا دیزل، دو زیرمجموعه سایپا، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات چهارمین روز کاری هفته، بازار سهام با روندی مثبت آغاز به کار کرد به طوری که با عبور از جو منفی امروز و تقویت طرف تقاضا در گروه های کوچک در نهایت نماگر بازار با جهش 57 هزار و 62 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 664 هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 11 و 1.1 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو با داد و ستد بیش از 1.1 میلیارد سهم و بانک پارسیان، بانک ملت، بانک تجارت به همراه بیمه دانا با تقاضای 975، 709، 439 و 328 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 9 تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت مرآت پولاد حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با رشد 1.1 درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد 10 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های توسعه عمران نایین، سایپادیزل، سرمایه گذاری سایپا، سرمایه گذاری پارس آریان، آرتاویل تایر،تامین ماسه ریخته‌گری، داده پردازی ایران، صنعتی مینو، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه، سیمان ساوه، بیمه دانا، سیمان‌ صوفیان، سایپا آذین و کشت و صنعت پیاذر مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سایپا دیزل، دو زیرمجموعه سایپا، دو شرکت سیمانی به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ