کد خبر: ۱۵۸۰۳۶
۱۵:۵ - ۱۳۹۹/۶/۲۶

آخرین وضعیت دریافت وام مسکن در 13 بانک / تاسف از تقاضای برخی مالکان
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد:

آخرین وضعیت دریافت وام مسکن در 13 بانک / تاسف از تقاضای برخی مالکان

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی با اعلام آخرین وضعیت دریافت وام مسکن در 13 بانک ، گفت: متاسفانه برخی مالکان خانه ، خواهان این وام شده اند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شهرزاد دانشمندی گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا حدود یک ماه پیش ارسال شده اما سامانه ثبت نام برای از حدود دو هفته پیش به بانک ها وصل شد.

وی افزود: از راهکارهای بازپرداخت اقساط این است که سود وام در هر ماه و اصل وام در آخر دوره گرفته شود اما چنین سیستمی در نرم افزار بانک ها تعریف نشده است. بنابراین تا زمانی که این نرم افزار تعریف و پیاده سازی نشود، پرداخت تسهیلات به کندی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: این نرم افزار در 13 بانک از 15 بانک مشمول نصب شده و از حدود 18 هزار نفر پذیرش شده حدود 10 هزار و 270 نفر تسهیلات گرفته اند و با توجه به حل مشکل نرم افزاری بانک ها ، انتظار می رود پرداخت ها سریع تر شود. بانک ها موظفند همه مدارک متقاضیان در سامانه را بررسی و در صورت تخلف،  بازگشت دهند.

دانشمندی گفت: متأسفانه در برخی موارد اشخاصی به بانک ها معرفی شدند که دارای وام مسکن یا جعاله هستند. یعنی سند ملکی و خانه دارند و با این حال می خواهند وام اجاره مسکن هم بگیرند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ