کد خبر: ۱۵۸۰۷۷
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۶/۲۸

اثر منفی اقدام جدید وزارت صنعت در رونق بازار سیاه سیمان و کاهش ۵۰ درصدی تولید
کارشناس سیمان خبر داد:

اثر منفی اقدام جدید وزارت صنعت در رونق بازار سیاه سیمان و کاهش ۵۰ درصدی تولید

کارشناس سیمان با انتقاد از اقدام اخیر وزارت صنعت مبنی بر لغو اجرای مرحله دوم افزایش قیمت سیمان از کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید خبر داد و گفت: عده ای بازار سیاه راه انداخته و در صدد کسب سود بیشتر هستند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد علی بد با اشاره به اینکه تولیدکنندگان سیمان با افزایش هزینه های تمام شده در تنگنا قرار گرفته اند به تسنیم گفت: قرار بود افزایش قیمت سیمان در دو مرحله انجام شود اما متأسفانه این موضوع منتفی شده و همین امر مشکلات را برای تولیدکنندگان افزایش داده است.

وی افزود: در قیمت های مصوب ، هزینه حمل و نقل تولیدکنندگان لحاظ نشده و رقابت در بازار سیمان داخلی در پی قیمت گذاری نامعقول افزایش یافته و هر کس در صدد فروش محصولات و حتی ارزان تر از دیگری است. تولید واحدها هم به 50 درصد ظرفیت رسیده در حالی که پیش از این با مازاد تولید در سطح واحدهای تولیدی روبه رو بودیم .

بد ادامه داد: دولت باید سیاست درستی در قبال تولیدکنندگانی که با چنگ و دندان فعالیت می کنند اتخاذ کند. سیمان نباید بازار سیاه داشته باشد اما عده ای از شرایط قیمت ها و نقص توزیع سوء استفاده کرده و در صدد سود بیشتر هستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ