کد خبر: ۱۵۸۰۹۹
۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۶/۲۹

واکنش سه کشور اروپایی به ادعای آمریکا درباره احیای تحریم ها علیه ایران

واکنش سه کشور اروپایی به ادعای آمریکا درباره احیای تحریم ها علیه ایران

سه کشور اروپایی طرف برجام در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر احیای تحریم ها علیه ایران طی نامه‌ای به شورای امنیت اعلام کردند: تعلیق تحریم‌ها علیه این کشور بعد از ۲۰ سپتامبر کماکان ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، انگلیس، آلمان و فرانسه در نامه‌ای به شورای امنیت اعلام کردند: به توافق هسته‌ای با ایران پایبند هستند و تعلیق تحریم‌ها علیه ایران بعد از ۲۰ سپتامبر ادامه خواهد یافت.

در نامه قبلی خطاب به رئیس شورای امنیت در تاریخ ۲۰ اوت ۲۰۲۰ مشترکاً دیدگاه را اعلام کرده‌ایم که ابلاغیه‌ای که آمریکا ادعا می‌کند ذیل بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت صادر و آن را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده فاقد تأثیرات قانونی است بنابراین نمی‌تواند رویه‌های پیش‌بینی‌شده ذیل بند ۱۱ را اجرایی سازد.

نتیجه آنکه هر گونه تصمیم و اقدام که بر اساس این رویه یا پیامدهای احتمالی آن اتخاذ شده باشند نیز فاقد تأثیرات قانونی خواهند بود. دیدگاه ها را بصورت گسترده در شورای امنیت ابراز کرده‌ایم که رئیس شورا در جمع‌بندی مورخ ۲۵ اوت به آن اشاره کرد.

از دیدگاه‌های ابرازشده این نتیجه گرفته می‌شود که از ۲۰ سپتامبر، قطعنامه‌های ۱۶۹۶ (مصوب سال ۲۰۰۶)ُ ۱۷۳۷ (مصوب ۲۰۰۶)ُ ۱۷۴۷ (مصوب ۲۰۰۷)ُ ۱۸۰۳ (مصوب ۲۰۰۸)ُ ۱۸۴۵ (مصوب ۲۰۰۸) و ۱۹۲۹ (مصوب ۲۰۱۰) کماکان به موجب مفاد بند ۷ (a) قطعنامه ۲۲۳۱ (مصوب ۲۰۱۵) ملغی خواهند بود.

سه کشور اروپایی به اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ که در سال ۲۰۱۵ در تأیید برجام صادر شده متعهدند. تلاش خستگی‌ناپذیری برای حفظ توافق هسته‌ای داشتیم و خود را به تداوم انجام این کار متعهد می‌دانیم.

بنابراین گزارش، دولت آمریکا مدعی شده تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از نیمه شب ۲۰ س‍پتامبر احیا خواهند شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ