کد خبر: ۱۵۸۲۰۰
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۶/۳۱

فروش برق توربین‌های انبساطی ۳ نیروگاه برای استخراج رمز ارزها

فروش برق توربین‌های انبساطی ۳ نیروگاه برای استخراج رمز ارزها

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از برگزاری مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌های انبساطی نیروگاه‌های رامین اهواز، نکا و شهیدمنتظری برای استخراج رمز ارزها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق گفت: نوسانات شدید ارزی و ثبات تکلیفی قیمت فروش برق به مشترکان موجب شده که بین درآمدها و هزینه‌ها در صنعت برق شکاف بزرگی ایجاد شود و متأسفانه بر ابعاد آن به صورت ماهانه افزوده خواهد شد. بر اساس قوانین و مقررات ابلاغی هیئت وزیران و وزارت نیرو مقرر شده تا از توان واحدهای نیروگاه‌های توربین انبساطی برای تولید رمز ارز استفاده شود.

وی افزود: از راهکارهای این بخش استفاده از انرژی تولیدی توربین‌های انبساطی است که از سوخت گاز، گازوئیل یا مازوت جهت تولید برق در آن استفاده نشده و تنها از طریق جریان گاز برق تولید خواهد شد. از سوی دیگر برق حاصل در شبکه داخلی نیروگاه تزریق و مصرف و به شبکه سراسری متصل نیست.

طرزطلب ادامه داد: در این سه نیروگاه بین ۳۰ تا ۴۰ مگاوات ظرفیت تولید برق از توربین انبساطی وجود دارد که در این مرحله ۱۵ مگاوات برای رمز ارز در نظر گرفته شده که در آینده نزدیک اسناد مزایده آن در سایت ستاد ایران بارگذاری خواهد شد. قصد داریم درآمد حاصل از این بخش در جهت نوسازی و بهسازی نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ