کد خبر: ۱۵۸۲۱۴
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۶/۳۱

پیشنهاد دریافت هزینه بیشتر از مصرف کنندگان چند برابری انرژی
رئیس مجلس اعلام کرد :

پیشنهاد دریافت هزینه بیشتر از مصرف کنندگان چند برابری انرژی

رئیس مجلس با اعلام اینکه تنها ۲۳ درصد مردم ایران از انرژی استفاده می‌کنند، گفت: باید از کسانی که چند برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند، هزینه دریافت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازصدا و سیما، محمد باقر قالیباف طی نشست امروز شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیات رئیسه مجلس با اشاره به اهمیت جایگاه نفت و گاز برای توسعه همه جانبه گفت: نفت و گاز در بخش‌های مختلف اقتصاد، صنعت، کشاورزی و ... آثار عمیقی دارد و باید جایگاه این حوزه در حکمرانی به درستی مشخص شود. چراکه حتی در جزئی‌ترین مسائل که رابطه مالی بین نفت و دولت است، حداقل‌ها را نداریم!

وی افزود: تنها ۲۳ درصد مردم ایران از این انرژی استفاده می‌کنند که عادلانه نیست و باید از کسانی که چند برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند، هزینه دریافت شود . اگر این موضوع به عنوان اولویت اول مشخص نشود ، تمام بخش‌ها و تصمیمات تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت.

قالیباف ادامه داد:  ۱۹.۵ درصد ذخایر نفتی و گازی جهان متعلق به ایران بوده و در رتبه اول جهانی قرار داریم اما باید به رابطه انرژی‌های فسیلی و نو و اینکه در افق ۲۰۳۵ گاز جایگزین نفت خواهد شد، توجه شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ