کد خبر: ۱۵۸۲۵۱
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۷/۱

سهامداران ترسیده و فروشنده شده اند / بی فایده بودن حمایت های زبانی
تحلیلگر بازار سرمایه مطرح کرد :

سهامداران ترسیده و فروشنده شده اند / بی فایده بودن حمایت های زبانی

تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به ترس سهامداران و اقدام به فروش سهام گفت: به جای تزریق منابع مالی از صندوق توسعه ملی ، تجدید ارزیابی اجباری شرکت ها به بازار کمک می کند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزبه شریعتی با اشاره به جلسه سه هفته پیش مجلس با فعالان بازار سرمایه به ایسنا گفت: فعالان در این جلسه راهکارهایی برای تعادل بخشی بازار مطرح کردند اما فعلا" خبری نشده مگر اینکه در مرحله بررسی توسط کمیسیون ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه با حمایت زبانی برای بازار سرمایه اتفاق مثبتی نمی افتد، افزود: بازار در تیرماه با قیمت های جهانی که ۳۰ درصد پایین تر از نرخ های کنونی بود با دلار نیمایی در محدوده ۱۷ هزار تومان و دلار بازار آزاد ۲۰ هزار تومانی پرشتاب جلو می رفت اما این روزها با توجه به قیمت دلار بازار آزاد و دلار نیمایی و افزایش قیمت های جهانی به این شکل رو به کاهش است.

این تحلیلگر ادامه داد: با این شرایط بازارهای رقیب، انتظار نمی رود بازار سرمایه با بحران مواجه شود. متاسفانه جو ترس در بازار وجود دارد. باید ترس از بازار به سمت منطق و تحلیل برود. هیچ دلیلی ندارد سهام دارای پشتوانه و سودده همراه با سهمی که بی دلیل رشد کرده در کنار هم در صف فروش باشند.

شریعتی عنوان کرد: از سوی دیگر نباید به بازار از صندوق توسعه ملی یا منابع دیگر پول تزریق کرد. عوامل واقعی باید به بازار کمک کند. مهمترین عامل می تواند تجدید ارزیابی دستوری و اجبار تجدید ارزیابی شرکت ها باشد. باید اجبار شود همه شرکت ها دارایی های ثابت را هر سه تا پنج سال یکبار تجدید ارزیابی کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم در حال فروش سهام هستند که طبیعی است. بازار پرنوسان است اما سقوط نمی کند. ریال با توجه به قیمت های بازارهای رقیب به کجا می خواهد برود؟ این چندان منطقی نیست که نقدینگی به سمت بازار مسکن و دلار برود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ