کد خبر: ۱۵۸۲۷۰
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۷/۱

تصمیمات جدید دولت برای عرضه محصولات فولادی در بورس کالا
در ستاد هماهنگی اقتصادی و در حضور روحانی تصویب شد :

تصمیمات جدید دولت برای عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ضمن اعلام عرضه کلیه محصولات تولیدکنندگان در بورس کالا و تامین فولاد موردنیاز خودروسازان به قیمت این بورس، وزارت صنعت را موظف به مدیریت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که با ریاست حسن روحانی برگزار شد، گزارش وزارت صنعت در خصوص تولید فولاد ارائه و مقرر شد کلیه محصولات تولیدکنندگان در بورس کالا عرضه و فولاد مورد نیاز کارخانجات بزرگ نظیر خودروسازان به قیمت بورس کالا تامین شود.

همچنین وزارت صنعت موظف شد با هماهنگی سایر دستگاه های مرتبط در دولت زنجیره تولید، توزیع و قیمت فولاد را مدیریت کند.

روحانی هدایت و مدیریت نقدینگی را به عنوان اولویت اول اقتصاد مورد تاکید قرار داد و گفت: همه بخش های دولت از تمامی روش ها و ظرفیت ها در این موضوع برای کنترل تورم و هدایت منابع به سمت تولید استفاده کنند. با توجه به اقدامات انجام شده در جهت تحقق اهداف صادراتی و بازگشت ارز حاصل از آن به چرخه اقتصاد، همکاری نزدیک تر با همسایگان و بازارهای هدف صادراتی،در راستای تامین نیازهای ارزی تولیدکنندگان مورد توجه قرار گرفته است.

وی ایجاد توازن در بودجه، بدون خلق نقدینگی و پولی کردن کسری را یکی از سیاست های مهم دولت برشمرد و تاکید کرد: با تدابیر اتخاذ شده، خصوصا فروش اوراق خزانه به عنوان یک روش منطقی و مقبول در اقتصادهای جهان اجازه ندادیم کسری بودجه باعث افزایش نقدینگی و تورم بر جامعه در سال جاری شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» محمد رشیدی | ساعت ۱۵:۸ - ۱۳۹۹/۷/۱
0
0
پاسخ
سلام بجای اینکه وقت وهزینه روی ریش کنی قدری احساس مسئولیت درمقابل معیشت ومشکلات جامعه وملتی که جان خودرادر راه دین وآرمان هزینه کرده اند داشته باش حواله کردمت به امام حسین تواگه می خواستی فقط با درآمد بورس مشکلات راه حل می کردی
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ