کد خبر: ۱۵۸۲۸۷
۰:۱ - ۱۳۹۹/۷/۲

رویه جدید بورس در جلوگیری از سفارش یک و چند سهمی با مسدودن کد متخلفین
به ۱۰۸ کارگزار اعلام شد:

رویه جدید بورس در جلوگیری از سفارش یک و چند سهمی با مسدودن کد متخلفین

بورس تهران بعد از ازیاد تخلفات مربوط به سفارش خرید و فروش یک و چند سهمی به ۱۰۸ کارگزار اعلام کرد ارسال سفارش فروش کمتر از۵۰۰ هزار تومان، صرفا یک مورد و معادل کل دارایی نماد مجاز بوده و در غیر این صورت تخلف و کد معاملاتی متخلفین مسدود خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی با تصمیم سازمان بورس از 20 فروردین سال جاری ، حداقل ارزش هر سفارش معاملات برخط از ۱۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته که بعد از ازیاد تخلفات مربوط به سفارش خرید و فروش یک و چند سهمی که موجب اعتراض اکثریت سهامداران واقع شده بود، بورس تهران رویه جدیدی را در پیش گرفت و برای 108 کارگزار، دستورالعملی صادر کرد .

به این ترتیب ، ارسال سفارش فروش کمتر از ۵۰۰ هزار تومان ، صرفا یک مورد و معادل کل دارایی نماد مجاز بوده و در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود و کد معاملاتی فرد متخلف مسدود خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» منصف | ساعت ۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۷/۳
0
0
پاسخ
بنظر می آید که روش بسیارغلطی است،فرض براین باشد شما درمجموع1500سهم بانک تجارت دارید وسهامدارخرد هستید وبا تبلیغ دولت این مدت وارد بورس شدید دلتان میخواهد 500سهم تجارت بفروشید نه کل سهامتان باید چیکارکنید؟ باید تمام سهامتان را بعد از اینهمه مدت که قیمتش 40درص کم شده یکجا بفروشی وازبورس خارج شوی به اجبار؟؟
شماها به عنوان خبرنگاروخبرگزار به مردم رحم کنید ودنبال منطق باشیدوسوال کنید ازدولت ومدیریت بورس .
خدابه همه ما رحم کند
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ