کد خبر: ۱۵۸۴۶۰
۰:۰ - ۱۳۹۹/۷/۷

سهم ۵۴ درصدی
در نیمه نخست سال جاری رقم خورد:

سهم ۵۴ درصدی "تملت" در تامین مالی بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی

کارنامه تامین سرمایه بانک ملت در نیمه نخست سال با ثبت تامین مالی ۹.۷ هزار میلیارد تومانی همراه شد که ۵۴ درصد از کل تامین مالی صورت گرفته در بازار سرمایه را در بر می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کارنامه تامین سرمایه بانک ملت در نیمه نخست سال با ثبت تامین مالی حدود 10 هزار میلیارد تومانی برای بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی همراه شد. این امر در سال جهش تولید نه تنها عملکردی درخشان برای "تملت" بر جای گذاشت بلکه سبب شد تا از دیگر تامین سرمایه های فعال در بازار سرمایه سبقت زیادی گیرد.

روح اله حسینی مقدم مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با ارائه توضیحات تکمیلی گفت: یکی از کارکردهای مهم بازار سرمایه، تامین مالی و تهیه نقدینگی مورد نیاز بنگاه ها و بخش خصوصی است. در حالی تحقق این موضوع بیشتر از بستر شرکت های تامین سرمایه فعال در بورس میسر است که تامین سرمایه بانک ملت در راستای تحقق شعار سال توانسته کمک قابل توجهی به تامین مالی بنگاه های اقتصادی داشته باشد.

وی به بررسی جزئیات اقدامات صورت گرفته پرداخت و افزود: انتشار اوراق برای بخش خصوصی و تامین مالی بنگاه ها از کانال بازار سرمایه در حالی با حجم بیش از 18.1 هزار میلیارد تومانی از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه همراه شده که بخش عمده ای از این امر توسط تامین سرمایه بانک ملت صورت گرفته است. به طوری که 9.7 هزار میلیارد تومان از این رقم از سوی تامین سرمایه ملت منتشر شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه 54 درصد از کل تامین مالی صورت گرفته در بازار سرمایه طی نیمه نخست سال جاری توسط "تملت" صورت گرفته، ادامه داد: این امر سبب شده تا تامین سرمایه بانک ملت عنوان برترین شرکت تامین سرمایه در حوزه تامین مالی بخش خصوصی را در دوره 6 ماهه نخست سال به خود اختصاص دهد.

حسینی مقدم با اشاره به جزئیات اوراق منتشر شده عنوان کرد: تامین سرمایه بانک ملت در سال 99 اقدام به انتشار اوراق سلف برای شرکت فولاد مبارکه طی سه مرحله کرده است که در هر کدام از این مراحل نیز هزار میلیارد تومان اوراق با مشارکت این تامین سرمایه برای فولاد مبارکه منتشر شده است.

وی اضافه کرد: انتشار هزار میلیارد تومان اوراق تبعی برای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و انتشار 400 میلیارد تومان اوراق سلف برای شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند نیز از جمله دیگر موارد بوده است. البته انتشار اوراق نفتی مزبور طی دو مرحله صورت گرفته به طوری که در مرحله نخست بالغ بر 150 میلیارد تومان اوراق و در مرحله دیگر نیز 250 میلیارد تومان اوراق برای این شرکت منتشر شده است. هزار میلیارد تومان اوراق سلف برای شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان نیز در مرداد سال جاری انجام شده است.

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت گفت: انتشار 430 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری اصفهان و 300 میلیارد تومان برای شهرداری شیراز از دیگر برنامه های انجام شده در نیمه نخست سال بوده است. عملکرد مناسب شرکت سبب شده تا جایگاه اول در انتشار اوراق بدهی را حفظ کند. "تملت" در سال 98 نیز با تامین مالی 3 هزار میلیارد تومانی برای بخش خصوصی، رشد 26 درصدی انتشار اوراق بدهی را نسبت به سال 97 تجربه کرد. این امر کسب سهم 25.3 درصدی در تامین مالی شرکتی و حفظ جایگاه اول صنعت را برای شرکت به دنبال داشت.

حسینی مقدم تاکید کرد: تامین سرمایه بانک ملت در سال 97 نیز تعداد 7 پروژه در مجموع به مبلغ 2.3 هزار میلیارد تومان را در کارنامه دارد. این عملکرد رشد 355 درصدی انتشار اوراق بدهی و کسب سهم بازار 16.2 درصدی را برای "تملت" به همراه داشته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ