کد خبر: ۱۵۹۱۷۸
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۷/۲۳

واکنش تند کیهان به سئوالی درباره احتمال مذاکره با آمریکا برای حفظ نظام

واکنش تند کیهان به سئوالی درباره احتمال مذاکره با آمریکا برای حفظ نظام

رونامه کیهان به پرسش تحلیلگر سیاسی مبنی بر اینکه اگر به فرض محال حفظ و بقای نظام در مذاکره و توافق با آمریکا تعیین شود، آیا تن به مذاکره و توافق خواهند داد؟ واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزنامه کیهان در واکنش به اظهارات احمد زیدآبادی روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی درباره پرسش از سران جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه اگر به فرض محال، حفظ و بقای نظام در مذاکره و توافق با آمریکا متعین شود، آیا تن به مذاکره و توافق خواهند داد؟ اعلام کرد: فارغ از این که نویسنده خود از جماعت برانداز ورشکسته است و خواسته رد گم‌کنی کند به نظر می‌رسد پاسخ نغز حضرت امام به کارتر، احتمالا برای این عنصر غربگرا ناباور به جمهوری اسلامی هم مصداق پیدا کند.

سال ۶۰ جیمی کارتر رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شده بود که اقدامات جمهوری اسلامی در تضاد با دین اسلام و خلاف مصالح است. امام در پاسخی لطیف اما کوبنده فرمودند: "فکر می‌کردم که اسلام‌شناسی چیست. قبلا یک مقاله‌ای کسی می‌نوشت، می‌شد اسلام‌شناس، چند تا مقاله در روزنامه در یک جا می‌نوشت، می‌شد اسلام‌شناس.

گاهی یک کسی یک تاریخی می‌نوشت، می‌شد اسلام‌شناس بعد کتاب‌سوزی هم می‌کرد؛ مثل احمد کسروی بلکه دعوی نبوت هم می‌کرد.اسلام‌ شناسی تقریبا رو به تورم است. خوب، صدام هم اسلام‌شناس شده است! انور سادات هم جزو اسلام‌ شناس‌ها است که تشخیص می‌دهد فلان امر موافق اسلام است، موافق اسلام نیست!

اخیرا کارتر هم جزو اسلام‌ شناس‌ها است! در یک جلسه‌ای که مسافرت کرده، گفته است این کارهایی که در ایران، فلان می‌کند این موافق اسلام نیست! خوب معلوم شد که اسلام‌شناس داریم که به ابعاد اسلام‌ شناسی اضافه می‌شود! فردا مناخیم بگین هم اسلام‌شناس می‌شود و یا شده است این! هی می‌گویند: موافق اسلام نیست."

عضو گروهک ورشکسته در حالی مصلحت کشور و نظام را به مذاکره با آمریکا گره می‌زند که وی و طیف غربگرای متبوع باید حساب دروغ‌های قبلی درباره برجام را با مردم صاف کنند و توضیح دهند اگر قصد خیانت به ملت نداشتند یا در بی‌سوادی و سفاهت محض نبودند، چرا مدعی شدند مشکلات به واسطه مذاکره و توافق با آمریکا و دادن برخی امتیازات هسته‌ای برطرف می‌شود؟

اتفاقاً خدعه و خباثت و عهدشکنی دولت‌های اوباما و ترامپ در برجام نشان داد سیاست بی‌اعتمادی به شیطان بزرگ، منطق استواری داشته است. حالا هم امثال این فرد گروهکی نمی‌توانند پرسشگر باشند بلکه باید پاسخ دهند که چرا توافق بزک شده آنها هم ۹۵ درصد برنامه هسته‌ای را تعطیل و هم اقتصاد را دچار نابسامانی کرد.

بنابراین گزارش، احمد زیدآبادی با انتشار مطالبی گفته است: از آنجا که استکبارستیزی هویت نظام جمهوری اسلامی است و هرگونه سازش با راس استکبار این هویت را نابود می‌کند بنابراین چنین کاری نقض غرض و به عبارتی انتحار سیاسی و نوعی براندازی به دست خویش است که هرگز نباید به آن نزدیک شد حتی اگر بقای فیزیکی نظام به خطر افتد!

این پاسخ البته در جای خود قابل تامل است اما اشکال این است که با نظریات و آموزه‌های آیت‌الله خمینی سازگار نیست! از نگاه آیت‌الله خمینی، هویت و بلکه فلسفه وجودی نظام جمهوری اسلامی، اجرای احکام و قوانین شریعت اسلامی است اما وی بر این اعتقاد بود که برای حفظ نظام می‌توان اجرای احکام شرعی حتی نماز و روزه و حج را هم تعطیل کرد!

حال وقتی که برای حفظ نظام بتوان واجبات قطعی و مسلمی در حد نماز را که از آن به عنوان ستون دین یاد شده، تعطیل کرد چگونه به همین منظور از استکبارستیزی که در هیچ رساله و کتاب فقهی از وجوب مسلم آن سخنی نرفته، نمی‌توان دست شست؟

همین پرسش را اما به شکل و صورتی دیگر می‌توان در برابر اپوزیسیون اصطلاحاً برانداز گذاشت و از آنان پرسید اگر به فرض محال جمهوری اسلامی با آمریکا وارد مذاکره شود و با آن به توافق رسد، فردای آن روز از این اپوزیسیون چه چیز مشخصی باقی می‌ماند؟.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ