کد خبر: ۱۵۹۲۰۳
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۷/۲۶

سینگال دهی سهام غیرقانونی است / راهنمایی گرفتارشدگان در دام کلاهبرداران
مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان بورس:

سینگال دهی سهام غیرقانونی است / راهنمایی گرفتارشدگان در دام کلاهبرداران

مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان بورس با تاکید بر غیرقانونی بودن کانال های خرید و فروش سینگال ، گفت: سهامداران گرفتار در دام کلاهبرداران از طریق پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه ای ، پیگیر باشند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیاوش وکیلی با اشاره به اینکه سازمان بورس از منظر اطلاع رسانی و فرهنگسازی، سهامداران را از حضور در کانال‌های سینگال‌دهی خرید و فروش سهام نهی کرده به رادار اقتصاد، گفت: فعالیت مراجع سیگنال خرید و فروش غیرقانونی بوده و اعتماد به این گروه که دنباالب منافع شخصی هستند ، منطقی نیست و تبعات منفی آن به عهده سهامداران است.

وی افزود: همانطور که مردم در خرید مایحتاج به هر برندی اعتماد نمی‌کنند در بازارسهام هم فقط باید از خدمات شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری دارای مجوز از سازمان بورس و ثبت شده در سایت سازمان استفاده کنند که با رعایت ملاحظاتی مشخص ، سهامداران را ترغیب به خرید و یا فروش می کنند. بنابراین هیچ فرد حقوقی و یا حقیقی حق سیگنال‌دهی خرید و فروش سهام را ندارد و مرتکب جرم می‌شود.

وکیلی با اشاره به فعالیت سیگنال دهی گروه‌های خصوصی و VIP ، ادامه داد: گزارش تخلف این گروه‌ها از منابع مختلف به سازمان بورس اعلام می شود که با همکاری پلیس فتا ، پیگیری و فیلتر می‌شود. سهامدارانی که در دام کلاهبردارانی گرفتار شده اند می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه ای ، پیگیر باشند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ