کد خبر: ۱۵۹۲۲۵
۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۷/۲۷

مدیرعامل اسبق بانک سرمایه در اسپانیا دستگیر و به ایران مسترد شد + سوابق
با اتهام اخلال در نظام اقتصادی:

مدیرعامل اسبق بانک سرمایه در اسپانیا دستگیر و به ایران مسترد شد + سوابق

مدیرعامل اسبق بانک پرحاشیه سرمایه با اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع توسط پلیس اسپانیا دستگیر و به داخل مسترد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی تاکیدات و دستور رئیس دستگاه قضا مبنی بر بازگرداندن مجرمان و متهمان اقتصادی، علیرضا حیدرآبادی‌پور مدیرعامل اسبق بانک سرمایه که درحین تحقیقات مقدماتی خارج شده بود با تلاش پلیس اینترپل توسط پلیس اسپانیا دستگیر و به داخل مسترد شد.

براساس این گزارش، این اولین بار است که یک مجرم اقتصادی از اروپا بازگردانده می‌شود.

حیدرآبادی‌پور دو پرونده مهم فساد اقتصادی دارد و به اخلال در نظام اقتصادی از طریق خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع متهم بوده و در جریان محاکمه برخی از مدیران بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی بطور غیابی به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.

وی بعد از ۲۵ سال سابقه حضور در بانک سپه ( عمدتا" در حراست ) ، سال ۹۰ بازنشسته و سال ۹۴ به مدت چند ماه مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا و سپس در بهمن ۹۴ مدیرعامل بانک سرمایه شد ولی بعد از پنج ماه پس از این انتصاب به دلیل با دو پرونده مهم فساد اقتصادی در خرداد ۹۵ برکنار و بازداشت شد اما با قرار پنج میلیارد تومانی آزاد و اواخر سال ۹۷ از ایران خارج شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ