کد خبر: ۱۵۹۲۸۷
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۷/۲۸

تغییرمدیرعامل بورس صحت ندارد/زمان اولین جلسه هیات مدیره جدید+معرفی نمایندگان
دو عضو شورای عالی بورس و هیات مدیره بورس به بورس پرس اعلام کردند:

تغییرمدیرعامل بورس صحت ندارد/زمان اولین جلسه هیات مدیره جدید+معرفی نمایندگان

دو عضو شورای عالی بورس و هیات مدیره بورس تهران، برکناری علی صحرایی را تکذیب کردند و زمان و دستور اولین جلسه هیات مدیره جدید و 7 نفره بورس تهران مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در حالی بازار سهام طی سه ماه اخیر به دلایل مختلف دورن و برون سازمانی مخصوصا" مواضع ناهماهنگ دولتمردان در مواردی چون صندوق ETF ، سهام عدالت ، نحوه حمایت از بورس و مهمتر از همه با بی اعتمادی سرمایه گذاران به آینده با ریزش تا 70 درصدی قیمت ها روبرو شده که در این آشفته احوال ، تنور بازار شایعات هم گاهی داغ و همراه با طنز می شود.

براساس این گزارش، یکی از این شایعات ، مربوط به نقش یک مجموعه مالی در تشکیل های صف های فروش و منفی کردن روزهای اخیر شاخص با هدف تصاحب مدیرعاملی بورس تهران و برکناری علی صحرایی بود که امروز در فضای مجازی منتشر شد.

نظر عضو شورای عالی بورس

بررسی ها نشان داد این شایعه ، مورد انتقاد برخی فعالان قرار گرفته و روح ا... حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس هم خواهان برخورد سازمان بورس با چنین مواردی شد و به بورس پرس اعلام کرد: اولا" در هیچ دوره ایی و حتی هنگام تغییر رئیس سازمان بورس، چنین شایعات بی اساسی، مطرح نبود. دوما" همه فعالان می دانند ، نظارت ها بر دستکاری قیمت ها ، مانع از ایفای نقش منفی برخی حقوقی ها با هدف فشار بر مدیران بورس یا هر هدف دیگری می شود. سوما" بازار سهام طی سه ماه اخیر ، روند نزولی را طی کرده و ربطی به مسئله نه چندان مهمی چون مدیریت بورس تهران ندارد.

وی  ادامه داد: از سوی دیگر در شورای عالی بورس، هیچ حرفی از تغییر مدیرعامل بورس تهران نشده و این موضوع توسط هیات مدیره بورس مشخص و نهایی خواهد شد اما در این میان برخی با انتشار چنین شایعاتی و مطرح کردن نام افرادی ، قصد تخریب بورس و برخی مدیران را دارند که انتظار می رود سازمان بورس با چنین موارد به شدت برخورد کند.

زمان و دستور اولین جلسه هیات مدیره جدید و 7 نفره بورس تهران + معرفی نمایندگان

براساس این گزارش، بررسی های تکمیلی بورس پرس هم نشان داد که اولین جلسه هیات مدیره جدید و 7 نفره بورس تهران ، چهارشنبه این هفته با دستور جلسه تعیین هیات رئیسه برگزار می شود و تاکنون قصدی بر تغییر مدیرعامل بورس تهران نیست.

به این ترتیب با اتمام دوره دو ساله هیات مدیره "بورس" و بعد از انتخاب 7 عضو حقوقی هیات مدیره در مجمع 20 شهریور ، نمایندگان معرفی شده اند .

این گروه شامل مهدی سدیدی از صندوق بازنشستگی بانک ها، محمدرضا محسنی (مدیرعامل سابق سپرده گذاری مرکزی) از بانک آینده ، علی شیرازی از سرمایه گذاری صبا تامین، جواد عشقی نژاد از سرمایه گذاری اهداف، بوستانی از کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، امیری از سرمایه گذاری تدبیر و امیر تقی‌خان تجریشی از سرمایه گذاری توسعه ملی هستند که برای دو سال در هیات مدیره بورس تهران حضور خواهند داشت .

در این میان ، یکی از اعضا هیات مدیره بورس تهران هم با تایید برگزاری جلسه هیات مدیره در دو روز آینده به بورس پرس گفت: هر چند هیات مدیره حق انتخاب و تغییر مدیرعامل را دارد اما تا به امروز هیچ تصمیمی برای معرفی فرد جدید و جایگزین علی صحرایی نیست و در اولین جلسه ، رئیس و نائب رئیسه هیات مدیره بورس تهران ، انتخاب خواهند شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ