کد خبر: ۱۵۹۳۲۸
۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۷/۲۹

نظر وزیر اقتصاد درباره وضعیت بورس با امید به آینده/ زمان نامشخص سومینETF

نظر وزیر اقتصاد درباره وضعیت بورس با امید به آینده/ زمان نامشخص سومینETF

وزیر اقتصاد با اعلام نامشخص بودن زمان پذیره نویسی سومین صندوق ETF ،گفت : نوسان دو سه روز اخیر بورس را نمی توان به عنوان کف جدید تلقی کرد و اکثر تحلیلگران ، آینده رو به رشد را پیش بینی می کنند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درباره وضعیت بورس که با ریزش های سنگین شاخص به کانال 1.4 میلیون واحدی نزول کرده، گفت : نمی‌توانم نوسانات دو سه روز اخیر بازار سرمایه را  به عنوان کف جدید اعلام کنم. چرا که همواره نواسانات متناسب با شرایط اتفاق می‌افتد. از سوی دیگر به نظر اکثر تحلیلگران حرفه ایی، وضعیت بازارسرمایه رو به رشد خواهد بود.

وی با اعلام اینکه هنوز زمان عرضه و پذیره نویسی سومین صندوق ETF  دولتی مشخص نشده و بعد از تکمیل بررسی‌ها اعلام می شود، ادامه داد: تفاهم نامه تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه هم در حال انجام است و الزام بازارگردانی شرکت‌های بورسی تا اواسط هفته آینده، کاملا اجرا می‌شود .

دژپسند با اشاره به جبران کسری بودجه شش ماه گذشته از طریق فروش اوراق و واگذاری سهام شرکت‌ها به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان ، افزود: هفته آینده جلسه فوق‌العاده‌ کمیته سیاست‌گذاری ارزی برای بررسی پیشنهادات بخش خصوصی برگزار خواهد شد. لایحه اصلاح قانون مالیات مستقیم هم در دستور کار دولت است .

براساس این گزارش ، با وجود مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر الزام همه شرکت های بورسی و فرابورسی به معرفی بازار گردان ، ١٥٦ شرکت بورسی تاکنون اقدامی برای اجرای این مصوبه نکرده اند و ١٤ ناشر از جمله شرکت بزرگ خصوصی ، کتباً اعلام کرده اند قصدی برای معرفی بازارگردان ندارند .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ