کد خبر: ۱۵۹۳۹۱
۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۷/۳۰

بانک صادرات و مپنا تفاهمنامه ۵ هزار میلیاردی بستند/ چشم انداز ۳میلیارد دلاری

بانک صادرات و مپنا تفاهمنامه ۵ هزار میلیاردی بستند/ چشم انداز ۳میلیارد دلاری

بانک صادرات و گروه مپنا تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان و با هدف توسعه همکاری و پرداخت تسهیلات در حوزه حمل‌ و نقل ریلی امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه همکاری و پرداخت تسهیلات مالی در حوزه حمل‌ونقل ریلی به امضای مدیران بانک صادرات و گروه مپنا رسید. 

در این تفاهم‌نامه توسعه ریل و راه آهن برقی نیز پیش‌بینی شده که جمع این پروژه‌ها می‌تواند تا مبلغ ۳ میلیارد دلار منابع مالی را جذب کند. براساس این تفاهم‌نامه بیش از ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات و انواع خدمات مالی بانک صادرات در حوزه حمل‌ونقل ریلی به گروه مپنا پرداخت خواهد شد که در ماه‌های آینده عملیاتی می‌شود.

حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه مپنا گروه صنعتی بزرگی است که در زمینه‌های مختلف به ویژه در صنایع بالادستی، نیروگاهی و فلزات اساسی فعالیت می‌کند، گفت: بانک صادرات برای تامین مالی و همکاری با این گروه آمادگی دارد و با وجود زمینه‌های مختلف فعالیت در گروه مپنا، حجم تامین مالی پروژه‌های این گروه توسط بانک صادرات چند برابر رقمی ‌است که در این تفاهم‌نامه آمده است.  همکاری با گروه مپنا استراتژیک بوده و این بانک از تامین مالی پروژه‌های آن با تمام توان استقبال می‌کند.

وی با اشاره به دستاوردهای برنامه‌ریزی ۳۰ ماهه بانک، خروج از زیان، سودآوری و پوشش زیان انباشته در صورت‌های مالی 6 ماهه تاکید کرد: با بهبود کفایت سرمایه بانک، سقف تسهیلات‌دهی به دو تا سه برابر افزایش خواهد یافت و مشکل مجوز برای پرداخت تسهیلات و حمایت از شرکت های تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی برطرف خواهد شد.

صیدی با بیان اینکه در پس هر تحریمی‌، فرصت‌هایی برای اقتصاد بوجود می‌آید، افزود: بانک صادرات با استفاده از طرح‌های طراوت تولید، توسعه و مسکن تامین مالی زنجیره تولید تا مصرف را حمایت می‌کند و از تحریک تقاضای کل تا عرضه مواد اولیه در کنار تولید قرار گرفته است. همچنین بانک صادرات برای حمایت از تولید خودروی برقی توسط گروه مپنا آمادگی دارد.

عباس علی‌آبادی مدیرعامل مپنا هم گفت: علاوه بر فعالیت در حوزه‌های تولید برق، تولید شمش آلومینیوم در 6 ماه اول سال‌جاری دو برابر سال گذشته بوده و سال ۹۸ نیز دوبرابر سال ۹۷ تولید شمش توسط گروه مپنا رقم خورده است. گروه مپنا بیش از آلمان تولید برقی دارد و با وجود سابقه نه چندان زیاد در حوزه حمل‌ونقل ریلی، نزدیک به ۴۰ درصد سهم بازار در این حوزه را به خود اختصاص داده است. هدف از امضای تفاهم‌نامه با بانک صادرات، آغاز یک فعالیت جدید در حوزه ریلی و این همکاری به نفع صنعت است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ