کد خبر: ۱۵۹۴۲۴
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۷/۳۰

ریزش شدید دلار قیمت تیرآهن و میلگرد را ارزان کرد / چند آمار از بورس کالا

ریزش شدید دلار قیمت تیرآهن و میلگرد را ارزان کرد / چند آمار از بورس کالا

در پی ریزش شدید دلار ، قیمت میلگرد و تیرآهن هم در بورس کالا به دلیل عقب نشینی خریداران و افت تقاضا، ارزان و با آمارهای جالبی همراه شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قیمت دلار درحالی از ثبت رکورد بی سابقه 32 هزار تومانی در سراشیبی افتاد و به حدود 27 هزار تومان رسید که امروز خریداران محصولات فولادی از جمله میلگرد و تیرآهن با انتظار برای کاهش سطح قیمت ها در بازار ارز ، عقب نشینی کردند تا قیمت ها در بورس کالا با کاهش همراه شود.

آمار معاملات امروز نشان داد 67 هزار و 232 تن میلگرد و سبد مخلوط میلگرد روی میز فروش رفت که تنها حدود 23 هزار و 400 تن معادل کمتر از 35 درصد حجم عرضه برای آن تقاضا به ثبت رسید و از این میزان محصول آماده برای فروش تنها 20 درصد آن هم به قیمت پایه 109 هزار و 252 ریال و بدون رقابت، مورد معامله قرار گرفت.

در بخش معاملات تیرآهن و سبدهای مخلوط نیز برای 25 هزار و 256 تن محصول عرضه شده، 24 هزار و 420 تن تقاضا ثبت شد که تنها 15 هزار و 576 تن آن توسط خریداران موردمعامله قرار گرفت تا با انتظار خریداران برای افت بیشتر قیمت دلار در بازار آزاد، بخشی از محصول عرضه شده بدون تقاضا روی میز فروش باقی بماند.

بر اساس این گزارش، طی معاملات امروز میانگین قیمت پیشنهادی برای تیرآهن هم 120 هزار و 654 ریال بود. این مقدار 3.11 درصد نسبت به قیمت میانگین پایه اعلام شده بالاتر بود و البته این قیمت میانگین پیشنهادی نسبت به قیمت نهایی میانگین موزون هفته قبل 3.24 درصد کمتر است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ