کد خبر: ۱۵۹۴۶۳
۱۵:۶ - ۱۳۹۹/۸/۲

وزیر ورزش برای پاسخ به بازگرداندن قرض دو میلیون یورویی شستا به مجلس می رود

وزیر ورزش برای پاسخ به بازگرداندن قرض دو میلیون یورویی شستا به مجلس می رود

نماینده مجلس از کلید خوردن طرح سئوال از وزیر ورزش به دلیل عدم بازگشت دو میلیون یورو پرداخت مطالبات ویلموتس اخذ شده از شستا با اعتراض بازنشستگان و کارگران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس مقتدایی به خانه ملت گفت: مجلس بر روی معیشت کارگران و بازنشستگان حساس است و این حساسیت را بطور ویژه بارها به دولت و وزرا منتقل کرده و در حوزه تقنینی نیز به این مبحث نگاه ویژه دارد. سازمان تامین اجتماعی خانواده بزرگی را تحت پوشش دارد و عملکرد و بازدهی آن بسیار برای مجلس مهم است. در همین خصوص نظارت ویژه‌ای بر اموال بازنشستگان که در اختیار شرکت‌هایی همچون شستا، صندوق بازنشستگی، صندوق فولاد و غیره داریم و با حساسیت باید فعالیت این مجموعه‌ها رصد شود.

وی افزود: برخی گزارش‌ها حاکی از این است که سال گذشته وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال مبلغ دو میلیون یورو از شرکت شستا جهت پرداخت مطالبات سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی دریافت کرده‌اند و تاکنون آن را بطور کامل بازنگردانده‌اند. انتشار این خبر باعث گلایه مندی بازنشستگان و کارگران و این اعتراض مطرح شد که چرا از شرکت شستا که به جامعه کارگری و بازنشستگی تعلق دارد این مبلغ پرداخت شده و پرداخت مطالبات یک مربی فوتبال وظیفه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون مربوطه است.

این نماینده مجلس ادامه داد: این گلایه‌مندی بازنشستگان به مجلس رسید و نمایندگان از طریق تذکرات متعدد و سوال از وزیر کار این انتقاد جدی را مطرح کردند. هفت ماه از سال 99 گذشته و وزارت ورزش این پول قابل توجه ارزی را بطور کامل پرداخت نکرده و تاکنون در این زمینه پاسخ روشنی نداده است. به نظر می‌رسد آنطور که باید و شاید این وزارتخانه اراده محکمی در بازگرداندن دو میلیون یورو از اموال بازنشستگان و کارگران را ندارد. به همین دلیل با طرح سوالی از وزیر ورزش، وی را به مجلس فراخوانده ایم. مجلس در راستای احقاق حقوق مردم و مخصوصا بازنشستگان نمی گذارد حقی از آنان ضایع شود و با هیچ وزیری تعارف ندارد.

شکایت شستا از فدراسیون فوتبال تقدیم دادگاه شده

مقتدایی عنوان کرد: دو میلیون یورو مبلغ اندکی نیست و در صورتی که در اختیار شستا بود، می‌توانست منافع خوبی برای بازنشستگان و کارگران ایجاد کند ولی وزارت ورزش آن را تاکنون بطور کامل پرداخت نکرده و طبق اعلام مدیران شستا این شرکت از فدراسیون فوتبال شکایتی را در دادگاه تنظیم کرده است. آن موقع که وزارت ورزش این پول را به آسانی اخذ کرد و به تعبیری کار را راه انداخت باید به فکر برگشت آن هم می‌بود. قطعا در مجلس باید پاسخگوی عدم انجام تعهدات و بازگرداندن این مبلغ در موعد مقرر باشند.

وی گفت: همین تأخیر در پرداخت نیز اشکال دیگری دارد و آن این است که با افزایش و نوسانات قیمت ارز اکنون وزارت ورزش باید چندین برابر نرخ قبل را تهیه و پرداخت کند درحالی که اگر در زمان مقرر این کار را انجام می داد، بار مالی کمتری بر روی دست وزارتخانه و فدراسیون می‌گذاشت. این سوال با امضا و حمایت نمایندگان به کمیسیون فرهنگی مجلس ارجاع شد و به زودی در دستور کار قرار می گیرد و وزیر باید به کمیسیون بیایند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ