کد خبر: ۱۵۹۵۳۲
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۸/۴

سهام و سپرده بانکی شامل مالیات نمی‌شوند
نماینده مجلس:

سهام و سپرده بانکی شامل مالیات نمی‌شوند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هر نوع عایدی سرمایه و نقل و انتقال در حوزه های سرمایه ای به جز سپرده بانکی و سهام مشمول مالیات می شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از صدا و سیما، مهدی طغیانی با بیان اینکه هر نوع عایدی سرمایه و نقل و انتقال در حوزه های سرمایه ای به جز سپرده بانکی و سهام مشمول مالیات می شوند، گفت: در این طرح منظور از عایدی سرمایه، مازاد قیمت زمان انتقال دارایی نسبت به قیمت زمان تملک آن است.

بنابراین گزارش، در این طرح، مالیات بر عایدی سرمایه براساس مدت تملک برای اشخاص حقیقی مطابق نرخ‌های زیر اعمال می‌شود:

املاک به استثنای اراضی بایر با نگهداری کمتر از یکسال با نرخ ۴۰ درصد پس از یکسال سالانه سه واحد درصد نرخ کاهش می‌یابد و از سال دوازدهم و پس از آن با نرخ ثابت ۴ درصد.

انواع وسایل موتوری زمینی با نگهداری کمتر از یکسال با نرخ ۳۰ درصد پس از یکسال سالانه ۱۰ واحد درصد نرخ کاهش می‌یابد و از سال چهارم و پس از آن با نرخ ثابت صفر درصد.

همچنین دارایی‌ها مربوط تصریح شده در این قانون (املاک، طلا، زیورآلات و انواع ارز خارجی و رمز دار) با نگهداری کمتر از یکسال ۳۰ درصد و با نگهداری تا دو سال ۲۰ درصد و با نگهداری بیش از دو سال ۱۰ درصد مالیات بر عایدی سرمایه اعمال می‌شود.

شهرداری‌ها نیز موظف شدند، اراضی بایر حریم شهری مربوطه را بصورت سالانه به اداره مالیاتی صلاحیت دار معرفی کنند که با این اقدام ۳۰ درصد درآمد حاصل از مالیات موضوع (بند ب) ماده ۴ به شهرداری‌ها اختصاص می‌یابد.

این طرح دارای ۹ ماده با تبصره‌های متعدد است که امید می رود با بررسی در صحن علنی و تصویب نمایندگان گام مهمی در جهت موضوع اصلاح مالیات‌ها مستقیم برداشته شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ