کد خبر: ۱۵۹۵۴۷
۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۸/۵

وزیر صنعت با نحوه عرضه محصولات خودرو در بورس کالا مخالف است
نماینده مجلس:

وزیر صنعت با نحوه عرضه محصولات خودرو در بورس کالا مخالف است

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت با نحوه عرضه تمام محصولات خودرو در بورس مخالف است، گفت: در صورت اجرای این طرح ، اختلاف قیمت حاشیه بازار و کارخانه ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی جدی درخصوص طرح دولت و مجلس برای خودرو که اخیراً از سوی وزیر صنعت مطرح شده به مهر گفت: این طرح ساماندهی خودرو سبک است که در کمیسیون صنایع در دست بررسی است و قرار شد با وزارت صنعت به یک اتفاق نظری برسیم و برای اجرا تصویب شود.

وی افزود: این طرح در صحن کمیسیون صنایع بررسی و دوباره به کارگروه ارجاع داده شد تا اصلاحاتی انجام شود. یکی از مهمترین مباحثی که قرار شده مورد اصلاح قرار گیرد بحث عرضه خودرو در بورس است چراکه این سیاست هنوز مخالفانی دارد و مقرر شده با انجام اصلاحاتی، طرح نهایی شود.

این نماینده مجلس درباره اینکه آیا در طرح الزامی برای عرضه تمامی محصولات خودرویی در بورس در نظر گرفته خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: هدف این است که همه محصولات در بورس عرضه شود تا از این طریق شفافیت عرضه خودرو افزایش یابد و انگیزه‌ای برای تولید بیشتر خودروساز ایجاد شود. اما وزیر صنعت با نحوه عرضه تمامی محصولات خودرو در بورس یک مقدار مخالف است و هنوز بطور کلی در مورد عرضه خودرو در بورس با وزیر به توافق نرسیده ایم که البته در حال رایزنی و بررسی هستیم و به زودی به یک اتفاق نظری خواهیم رسید.

جدی در خصوص تأثیر عرضه خودرو در بورس بر قیمت این محصول عنوان کرد: قطعاً این اقدام قیمت خودرو را در حاشیه بازار کاهش خواهد داد اما احتمال اینکه قیمت حاشیه بازار به قیمت درب کارخانه نزدیک شود، کم است. پیش بینی می‌شود در صورت تصویب و اجرای طرح، اختلاف قیمت حاشیه بازار با قیمت کارخانه ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش یابد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ