کد خبر: ۱۵۹۶۳۹
۰:۰ - ۱۳۹۹/۸/۷

آمادگی داخلی سازی محصولات ۴ صنعت بورسی به ارزش ۲۴۵ میلیون یورو
وزارت صنعت اعلام کرد :

آمادگی داخلی سازی محصولات ۴ صنعت بورسی به ارزش ۲۴۵ میلیون یورو

وزارت صنعت برای برگزاری میز تخصصی داخلی سازی برای ۴ صنعت بورسی پتروشیمی، پالایشگاهی، لوازم خانگی و خودرو به ارزش ۲۴۵ میلیون یورو ، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، وزارت صنعت با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱ میز تخصصی توسعه و تعمیق ساخت داخل صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات پزشکی و صنایع معدنی با کاهش ارزبری ۱۰۴۵ میلیون یورو برگزار شده،اعلام کرد: میز چهارم داخلی سازی برای چهار صنعت بورسی پتروشیمی، پالایشگاهی، لوازم خانگی و خودرو با ارزش قرارداد ۶۰ ، ۸۰ ، ۶۳ و ۴۲ میلیون دلاری آماده برگزاری است.

براساس این گزارش، در این میان فولاد و مس با ۴۴۰ و صنعت خودرو و موتور سیکلت با ۳۴۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی یشترین سهم را در کاهش ارزبری داشته و سهم نفت، گاز و پتروشیمی و تجهیزات مخابرات، برق و الکترونیک  ۱۴۰ و ۱۲۰ میلیون یورو بوده است.

سال گذشته، برگزاری ۱۰ میز داخلی‌سازی منجر به ۹۷۹ میلیون یورو کاهش ارزبری شد که به همراه طرح تولید لوله فلزی از تختال فولاد، بیش از ۲۲۲ قطعه و تجهیز، داخلی‌سازی و یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است.

وزارت صنعت در سال جاری برای داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت برنامه‌ریزی کرده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ