کد خبر: ۱۵۹۶۶۱
۱۰:۶ - ۱۳۹۹/۸/۷

تحلیلی از اثر انتخابات آمریکا بر دلار ، بازارهای مالی ایران و تحریم ها
استاد اقتصاد آمریکایی اعلام کرد:

تحلیلی از اثر انتخابات آمریکا بر دلار ، بازارهای مالی ایران و تحریم ها

استاد اقتصاد دانشگاه جان هاپکینز پیش بینی کرد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیر چندانی بر بازارهای مالی ایران و دلار نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، استیو هانکه عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان و یکی از متخصصان مطرح جهانی در حوزه هیات‌های ارزی ( نهادی که وظیفه حفظ برابری ارزش پول ملی در برابر دیگر ارزها را بر عهده دارد) به ایسنا گفت: انتظار ندارم نتیجه انتخابات ریاست جمهوری باعث تغییر موضع آمریکا در قبال ایران شود. چرا که ایران در کوتاه مدت، تغییری در سیاست ها نخواهد داد.

وی افزود: بازار ارز و سایر بازارهای مالی ایران مانند بسیاری از همتایان جهانی این روزها شاهد نوسانات بسیاری بوده که به عقیده برخی تحلیلگران ریشه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد.

هانکه ادامه داد: انتظار نمی رود در صورت پیروزی جو بایدن هم تغییر قابل توجهی در نرخ برابری دلار ایجاد شود و تحریم ها چیزی بیش از آنچه تاکنون اعمال شده نخواهد بود. از نظر اصولی و کاربردی با تحریم ها مخالف هستم.چراکه سابقه طولانی در نرسیدن به اهداف اعمال شده داشته و تنها باعث مستحکم تر شدن جایگاه اشخاص تحریمی می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ