کد خبر: ۱۵۹۶۹۶
۰:۰ - ۱۳۹۹/۸/۸

افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل با پرچم‌داری اپراتور اول در گروه تلفن همراه

افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل با پرچم‌داری اپراتور اول در گروه تلفن همراه

در نیمه نخست سال ضریب نفوذ اینترنت نسل سوم و چهارم در ایران به ۹۱.۰۷ درصد رسید و همراه اول با رشد ۵.۹۶ درصدی در این بازه زمانی پیشگام افزایش ضریب نفوذ اینترنت در ایران شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سه ماهه دوم سال، همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور اینترنت سیار با در اختیار گرفتن بیشترین تعداد مشترکان اینترنتی 3G و 4G، نقش مهمی در پیشبرد سیاست های دولت در تحقق دولت الکترونیک و آموزش از راه دور بازی کرده است.

براین اساس، مشترکان اینترنت نسلهای 3 و 4 همراه اول در نیمه نخست سال به 37.8 میلیون رسیده که رشد 5.96 درصدی نسبت به سه ماهه ابتدایی سال داشته و حدود 49.4 درصد از کل مشترکان اینترنت را پوشش داده است.

در مقابل مجموع مشترکان اینترنت نسل های 3 و 4  ایرانسل 35.4 میلیون است که 46.3 درصد از کل مشترکان پهن باند 3G و 4G  را در اختیار گرفته و حدود 3 درصد اختلاف با اپراتور اول دارد و این عدد برابر با 2.5 میلیون جمعیت است که پر کردن این خلاء برای اپراتور دوم با سرمایه گزافی همراه است. به همین دلیل به نظر می رسد همراه اول در این بخش همچنان یکه تاز باقی می ماند زیرا رایتل به عنوان سومین اپراتور هم تنها سهمی 4.26 درصد از کل مشترکان پهن باند را دارد که فاصله بسیار زیادی را با بقیه رقبا حفظ کرده است.

مقایسه آمار پوشش اینترنت اپراتورها حاکی از این است که همراه اول در سال جاری علاوه بر اینکه توانسته صدرنشینی را همچنان حفظ کند، فاصله را با اپراتورهای دیگر بیشتر کرده است. برای نمونه در سه ماهه دوم سال جاری بیش از 2 میلیون مشترک به سطح پوشش دهی 3 و 4 همراه اول اضافه شده اند.

در حالی که در مقایسه همین محدوده زمانی حدود یک میلیون مشترک به سطح پوشش دهی ایرانسل اضافه شده و این آمار حاکی از این است که همراه اول در سه ماهه دوم سال نسبت به سه ماهه آخر سال گذشته رشدی 11.56 درصدی در این شاخص تجربه کرده و تعداد مشترکان اینترنت نسل های سوم و چهارم آن به بیش از 37.7 میلیون رسیده است.

اما ایرانسل رشدی 10.88 درصد داشته و تعداد مشترکان آن به کمی بیشتر از 35.4 میلیون رسیده است و رایتل هم در این 6 ماه با رشدی 4.3 درصدی توانسته تنها تعداد مشترکان را به حدود 3.2 میلیون برساند که این عدد در مقابل مجموع جمعیت دارای موبایل هوشمند بسیار ناچیز است.

به عبارت دیگر هم اکنون 76.5 میلیون مشترک اینترنت 3G و 4G با ضریب نفوذ 91.07 درصد داریم و این آمار همچنان رو به رشد است چراکه در سه ماهه نخست سال ضریب نفوذ اینترنت در ایران حدود 87.26 درصد بود و در سه ماهه دوم رشدی سه درصدی داشته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ