کد خبر: ۱۵۹۷۲۶
۱۲:۰ - ۱۳۹۹/۸/۹

بانک مرکزی و دو بانک بزرگ دولتی و بورسی در پرونده پولشویی محکوم شدند
توسط دادگاه کیفری بحرین:

بانک مرکزی و دو بانک بزرگ دولتی و بورسی در پرونده پولشویی محکوم شدند

دادستان جرائم مالی و پولشویی بحرین از صدور احکام پرونده بانک المستقبل خبر داد که در آن بانک مرکزی ایران و دو بانک بزرگ دولتی و بورسی در این پرونده هدف احکام صادره قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین، نایف یوسف محمود المحامی دادستان جرائم مالی و پولشویی بحرین اعلام کرد: دادگاه عالی کیفری احکام محکومیت پنج پرونده ویژه پولشویی صادر کرد که متهمان آن بانک مرکزی ایران و تعدادی دیگری از بانک‌های این کشور، بانک المستقبل در بحرین و پنج نفر از مسئولان آن هستند. 

وی افزود: مسئولان بانک المستقبل به پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دیناری برای هر نفر محکوم شدند و بانک مرکزی ایران و برخی دیگر بانک‌ها که در این پرونده مطرح بوده‌اند (صادرات و ملی) نیز هر کدام یک میلیون دلار و مصادره مبالغ حواله‌های مالی مربوطه در پرونده جریمه شدند. جمع جریمه‌ها مجموعا ۳۷ میلیون دینار و جمع حواله‌های مصادره شده ۱۱۲ میلیون دلار است.

المحامی ادامه داد: تحقیقات درباره بقیه موارد همچنان ادامه دارد. این موارد شامل استفاده بانک مرکزی ایران و دیگر بانک‌های این کشور از بانک المستقبل برای انجام معاملات بین‌المللی در مخالفت با قانون ممنوعیت و مقابله با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم و قوانین بانکی است.

بنابراین گزارش، مجموع جریمه صادر شده در پرونده مربوط به بانک المستقبل تاکنون به ۲۸۱ میلیون دینار برای تمام متهمان رسیده و حدود ۱۵۰ میلیون دینار حواله مصادره شده است. دادستانی کل بحرین پیشتر بانک مرکزی ایران را متهم کرده بود که از طریق بانک المستقبل برای انجام معاملات مالی مشکوک اقدام به پولشویی کرده است. بانک المستقبل بحرین با همکاری و سرمایه‌گذاری بانک‌های صادرات و ملی ایران و یک بانک بحرینی تأسیس شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ