کد خبر: ۱۶۰۶۳
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۷/۲۶

کلیاتی درباره وام ۲۵ و ۱۰ میلیون تومانی خرید خودرو و کالا
از سوی معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام شد:

کلیاتی درباره وام ۲۵ و ۱۰ میلیون تومانی خرید خودرو و کالا

معاون اقتصادی بانک مرکزی نحوه پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو و کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی را اعلام کرد و گفت: جزئیات این برنامه جدید درآینده تشریح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پیمان قربانی درباره برخی از مفاد سیاست های 30 بندی جدید دولت در حوزه اقتصاد، کلیاتی از وام 25 خرید خودرو و 10 میلیون تومانی خرید کالا ارایه کرد و گفت: در رویه جدید تسهیلات خرید خودرو ، شرکت های خودرو ساز به جای بانک ها طرف حساب متقاضیان خواهند بود. به این ترتیب که خودروسازها بعد از دریافت مدارک و مستندات و ثیقه های لازم، همه موارد را به بانک ها تحویل می دهند تا بعد از جمع بندی  تسهیلاتی ارایه شود.

وی ادامه داد: این وام حداکثر 25 میلیون تومانی دارای دوره سررسید 7 ساله و معادل 80 درصد خرید خودروهای فقط داخلی است.

این مقام مسئول درباره تسهیلات خرید کالاها هم توضیح داد: در این طرح بانک ها با مدنظر قرار دادن شرایط مشتریان، کارت اعتباری حداکثر 10 میلیون تومانی را برای خرید کالاهای تولید داخل با دوام پرداخت خواهند کرد.

به گفته قربانی جزییات این برنامه جدید توسط مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به نقش این سیاست در مهار تورم تشویق و تحریک طرف تقاضا ،افزود: اکنون در حوزه تولید با انباشت کالاها در انبار روبه‌رو هستیم اما با تسهیل مدیریت شده نقدینگی و تحریک تقاضا رشد اقتصادی ایجاد می‌شود.

قربانی ادامه داد: سیاست جدید اقتصادی دولت در حوزه تعامل بانکها با مردم، خرید دین، خرید خودرو، ارائه کارت اعتباری، صرفه‌جویی انرژی و تأمین بافتهای فرسوده است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ