کد خبر: ۱۶۰۷۷۷
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۸/۱۰

آخرین وضعیت عرضه سهام دو شرکت سرمایه‌گذاری با ۳.۴ میلیون سهامدار
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران اعلام کرد:

آخرین وضعیت عرضه سهام دو شرکت سرمایه‌گذاری با ۳.۴ میلیون سهامدار

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران از عرضه سهام این شرکت پس از تفکیک از استان البرز تا پایان ماه جاری و با بیش از با ۳.۴ میلیون سهامدار خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا جودکی درباره عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران به فارس گفت: با تصمیم شورای عالی بورس قرار شد، سهامداران استان البرز از مجموعه استان تهران جدا شوند. لذا روند پذیرش سرمایه‌گذاری به علت تفکیک عقب افتاده و امیدواریم تا پایان ماه جاری این شرکت نیز افزایش سرمایه دهد و مراحل پذیرش و درج در بورس را طی کند.

وی افزود: حدود 580 هزار سهامدار عدالت از مجموعه استان تهران جدا شده و تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز خواهند داد و برای تهران هم 2 میلیون و 850 هزار سهامدار در روش غیرمستقیم باقی مانده است.

این مقام مسئول ادامه داد: طبق قانون نباید سهام شرکت‌های غیربورسی به عنوان پرتفوی سهام عدالت اختصاص یابد.سهام شرکت‌ کشت و صنعت مغان در صورت عرضه در بورس، می‌توانند به مردم واگذار شوند. البته دولت سهام باقیمانده دارد که هم اکنون در بورس خرید و فروش می‌شود. همچنین از بین آن 13 شرکت غیربورسی، شرکت پتروشیمی ارومیه وارد بورس شده اما 12 شرکت مانده‌اند که دولت به جای تشکیل هلدینگ می‌تواند از سهام موجود دولت در شرکت‌های بورسی به سهامداران عدالت اختصاص دهد.

جودکی گفت: طبق آیین نامه‌ای که به تصویب شورای عالی بورس رسیده، پذیرش شرکت‌های سرمایه گذاری مراحلی دارد. اول باید افزایش سرمایه بدهند، سپس مجمع عمومی برگزار کنند، هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت استانی باید انتخاب شود و چون شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارای سال مالی منتهی به 31 شهریور 99 هستند، هنوز شرایط برای برگزاری مجمع فراهم نشده و یکی از دستورات جلسات مجمع انتخاب هیأت مدیره است.

وی افزود: قانون اجازه داده 4 ماه بعد از پایان سال مالی یعنی تا دی ماه فرصت وجود دارد تا مجمع عمومی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی برگزار شود. در حال حاضر ترکیب هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی که در بورس پذیرفته شده‌اند، تغییر نکرده و باید انتخابات برگزار شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ