کد خبر: ۱۶۱۶۱۰
۱۲:۴ - ۱۳۹۹/۹/۱

دولت آماده فروش سهام ۴۰ هزار میلیارد تومانی چند صنعت بورسی شد
برای تامین یارانه۱۲۰ هزار تومانی ۶۰ میلیون نفر:

دولت آماده فروش سهام ۴۰ هزار میلیارد تومانی چند صنعت بورسی شد

با تایید مصوبه مجلس توسط شورای نگهبان و مربوط به پرداخت یارانه۱۲۰ هزار تومانی تامین کالاهای اساسی به ۶۰ میلیون نفر، دولت آماده فروش سهام ۴۰ هزار میلیارد تومانی چند صنعت بورسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباسعلی کدخدایی در توییتر اعلام کرد: طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی که هفته قبل با ایراد اصل ۷۵ مواجه شده بود، پس از انجام اصلاحات از سوی نمایندگان مجلس در جلسه شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مغایر شرع و قانون اساسی تشخیص داده نشد.

براساس این گزارش، طبق این مصوبه دولت باید تا پایان سال جاری اقدام به یارانه ۱۲۰ هزار تومانی خرید کالاهای اساسی به حدود ۶۰ میلیون نفر کند که شامل سه دهک اول از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر و افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد و مبلغ ۶۰ هزار تومان هستند .

منابع این یارانه حدود ۴۰ هزار میلیارد تومانی هم قرار است از بازار سرمایه و تکلیف دولت در فروش ۱۸ هزار میلیارد تومان از باقی‌مانده سهام پالایشگاه ها ، ۱۲ هزار میلیارد تومان شرکت‌های صنعتی مانند ایران خودرو و سایپا ، ۷ هزار میلیارد تومان بانک‌ها و بیمه‌ها و ۲.۸ هزار میلیارد تومان وصول اقساط سهام دولت تامین شود .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ