کد خبر: ۱۶۱۶۴۷
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۹/۱

توضیح نماینده ویژه آمریکا درباره بررسی گزینه حمله نظامی دولت ترامپ به ایران

توضیح نماینده ویژه آمریکا درباره بررسی گزینه حمله نظامی دولت ترامپ به ایران

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا درباره بررسی گزینه حمله نظامی به ایران گفت: اگر ایران و عوامل نیابتی در منطقه یا هر جای دیگر به آمریکایی‌ها حمله کرده یا آنها را بکشند، واکنشی سهمگین در کار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، الیوت آبرامز به شبکه العربیه گفت: ایران عامل وقف تهاجم، بی‌ثباتی، و تروریسم در سراسر خاورمیانه و فرای آن است از این رو بر مبنای مصلحت گهگاه با اعضای القاعده که آنها هم فعالیت‌های تروریستی کرده‌اند، کار می‌کند. ایران می‌خواهد مطمئن شود القاعده محو نخواهد شد چرا که برخی کشورها و مردمی که القاعده به آنها حمله می‌کند، افرادی هستند که ایران مایل است هدف حمله قرار گیرند.

وی درباره بررسی گزینه حمله نظامی به ایران توسط دونالد ترامپ افزود: در وهله اول بسیار روشن است آمریکا و رئیس جمهور نیز در پی درگیری با هیچ کشوری نیستند. اگر ایران و عوامل نیابتی در منطقه یا هر جای دیگر به آمریکایی‌ها حمله کنند یا بدتر از هر چیزی آمریکایی‌ها را بکشند، واکنشی سهمگین از سوی آمریکا در کار خواهد بود.

آبرامز درخصوص اینکه آیا در دو ماه باقی مانده از دولت ترامپ به ایران حمله خواهد شد، توضیح داد: این کاملا بستگی به عملکرد ایران دارد. اگر این کشور و عوامل نیابتی به فعالیت‌های نظامی و تروریستی که به کشته شدن آمریکایی‌ها بینجامد دست بزنند، متاسف خواهند شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ