کد خبر: ۱۶۱۶۸۰
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۹/۲

رایزنی فولادی ها برای تعدیل عامل نزول بورس / اثر مثبت در سنگ آهنی ها
معاون مالی توسعه معادن و فلزات خبر داد:

رایزنی فولادی ها برای تعدیل عامل نزول بورس / اثر مثبت در سنگ آهنی ها

معاون مالی توسعه معادن و فلزات از رایزنی شرکت های فولادی برای تعدیل بندهای شیوه نامه جدید عرضه و تقاضای زنجیره فولاد خبر داد و گفت: اجرای این مصوبه اتفاق مثبتی برای سنگ آهنی ها خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرتضی علی اکبری با اشاره به ابلاغ شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد توسط ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به همفکران گفت: با توجه به اینکه قیمت های جهانی فولاد با نرخ های داخلی خیلی متفاوت نیست این موضوع در فروش شرکت های فولادی اثری ندارد.

وی افزود: مشکل اصلی برای شرکت های فولادی مربوط به افزایش بهای تمام شده است که منجر به کاهش حاشیه سود می شود. بر اساس رایزنی ها احتمالا این شیوه نامه بصورت سبکتری اجرایی شود تا فولادی ها نیز متضرر نشوند.

علی اکبری با تاکید بر اینکه اجرای این مصوبه اتفاق مثبتی برای شرکت های سنگ آهنی خواهد بود، ادامه داد: شرکت های سنگ آهنی سال ها است در تلاش برای آزاد سازی نرخ سنگ آهن هستند .

براساس این گزارش، ابلاغ این شیوه نامه توسط محمد نهاوندیان معاون اقتصادی روحانی به دو وزیر صنعت و اقتصاد با انتقاده متعددیی از سوی فعالان بازار و حتی مشاور رهبر انقلاب همراه شده و یکی از عوامل اصلی کاهش امروز قیمت ها و شاخص بورس معرفی شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ