کد خبر: ۱۶۱۸۶۴
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۹/۵

عامل اصلی ریزش ۴۷ تا ۹۰ درصدی ارزش پول از نگاه عضو مجمع تشخیص مصلحت

عامل اصلی ریزش ۴۷ تا ۹۰ درصدی ارزش پول از نگاه عضو مجمع تشخیص مصلحت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، عامل اصلی ریزش ۴۷ تا ۹۰ درصدی ارزش پول ملی در تمام دولت‌ها را ناشی از پدیده دلاری شدن اقتصاد دانست .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، داوود دانش جعفری در برنامه تیتر امشب با اشاره به ناپایداری‌های مالی و کاهش قدرت خرید مردم گفت: هر چقدر افت ارزش پول ملی بیشتر باشد،نیاز به افزایش نقدینگی بیشتر خواهد شد. در تمام دولت‌ها بین 47 تا 90 درصد کاهش ارزش پول ملی داشته ایم که ناشی از افزایش نقدینگی به علت کسر بودجه و چاپ پول است که پدیده دلاری شدن اقتصاد را شکل می‌دهد.

وی افزود: نباید فروش نفت را به بودجه جاری متصل کرد. از جمله راهکار‌های حفظ قدرت خرید مردم، ایجاد اشتغال پایدار و تناسب بین نوع کار و دستمزد است.

بر اساس این گزارش، مجیید شاکری دیگر کارشناس مسائل اقتصادی هم با اشاره به اینکه تاکنون در ایران سیاست مالی نداشته ایم، گفت: یکی از ظرفیت‌های سیاست مالی در ایران فروش اوراق بدهی است که در برابر آن هم مقاومت وجود دارد. پس از فروش اوراق، ظرفیت مولدسازی دارایی‌های دولت وجود دارد که به معنی فروش دارایی‌های دولت نیست. چراکه اشکال متفاوتی از دارایی دارد که باید به سمت افزایش کارایی آنها برود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ