کد خبر: ۱۶۱۸۶۷
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۹/۵

وعده وزیر نیرو به بهره برداری از ۹ نیروگاه جدید تا پایان سال

وعده وزیر نیرو به بهره برداری از ۹ نیروگاه جدید تا پایان سال

وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری از ۶ نیروگاه از ابتدای سال تاکنون گفت: ۹ نیروگاه دیگر نیز تا پایان سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا اردکانیان در گفت و گوی تلویزیونی گفت: در تابستانی که پشت سر گذاشته شد نه تنها خاموشی وجود نداشت و صادرات انرژی هم بیشتر بود بلکه حتی میزان انرژی که به بخش صنعت داده شد ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت.

وی افزود: علاوه بر ساخت نیروگاه به یک تمرین جدیدی نیز مجهز شدیم که دستگاه‌های سرمایشی و سایر دستگاه‌های انرژی‌بر را در ساعت‌های اوج بار مدیریت کرده و با همکاری مصرف‌کنندگان از یک سرمایه‌گذاری جداگانه و بیشتر بی‌نیاز شویم و سرمایه گذاری در بخش‌های دیگر بویژه در بازسازی شبکه‌ های فرسوده مصرف شود.

اردکانیان ادامه داد: باتوجه به بهره‌برداری ۶ نیروگاه از ابتدای سال تاکنون، ۹ نیروگاه دیگر نیز تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

بنابراین گزارش، مدیرکل ساتبا پیش تر گفته بود: هشت نیروگاه شامل پنج نیروگاه خورشیدی، ۲ نیروگاه برق‌آبی کوچک و یک نیروگاه بازیافت تلفات حرارتی تا پایان آذر به نیروگاه‌های تجدیدپذیر اضافه خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ