کد خبر: ۱۶۱۸۶۸
۱۵:۹ - ۱۳۹۹/۹/۵

خط فقر در تهران ۱۰ میلیون تومان شد / افزایش شدید هزینه ها و درآمد پایین
استاد دانشگاه:

خط فقر در تهران ۱۰ میلیون تومان شد / افزایش شدید هزینه ها و درآمد پایین

مدرس دانشگاه از خط فقر ۱۰ میلیون تومانی در تهران طی سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به افزایش شدید هزینه ها و درآمد پایین، طبقه متوسط در حال نزدیک شدن به طبقه فرودست است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازتسنیم، زهرا کریمی با اشاره به روند رو به رشد فقر در ایران گفت: طبق مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس ،خط فقر طی سال‌های 97و 98 به طور چشمگیری افزایش داشته است. سال گذشته خط فقر در تهران 4.5 و در سایر نقاط 2 میلیون تومان اعلام شد. در حالی  که حداقل حقوق کارگری حتی در سال 99 هم زیر 2 میلیون تومان است و بسیاری افراد در زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

وی افزود: طبق آمار در سال جاری خط فقر در تهران به 10میلیون تومان رسیده است. هزینه اجاره مسکن، خوراک و... شرایط را به سمتی برد که شاهد مهاجرت افراد به حومه شهر هستیم که این امر علاوه بر هزینه اجاره، هزینه دوری راه و حمل و نقل و... را نیز بر خانواده‌ها تحمیل کرده و طبقه متوسط در حال نزدیک شدن به طبقه فرودست است.

طبق آمارهای منتشر شده بیش از 50 درصد خانواده‌هایی که زیر خط فقر قرار دارند، حداقل یک نفر شاغل دارند اما مشکل، درآمد پایین افراد است که کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و خانواده در زیر خط فقر قرار گرفته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ