کد خبر: ۱۶۱۹۵۳
۱۶:۸ - ۱۳۹۹/۹/۸

معاملات مشکوک یک پتروشیمی،
در روز رشد ۲۳ هزار و ۵۵۴ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، "خصدرا"، سه سرمایه گذاری + ۱۰ نماد

در روز رشد ۲۳ هزار و ۵۵۴ واحدی شاخص ، پتروشیمی بازار پایه ای، صنعتی دریایی ایران، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و نوسانی آغاز به کار کرد به طوری که با بهبود تقاضا در نهایت نماگر بازار با رشد 23 هزار و 554 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 390 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 16.6 و 5.8 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو، بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات به همراه بانک پارسیان با داد و ستد بیش از 2.66، 2.63، 2.1، 1.18 و 1.18 میلیارد سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 28 تا هفده برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، گروه صنعتی ملی حاضر در بازار دوم بورس با افت اندک قیمت سهام، شاهد داد و ستد 12.6 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس، کشتیرانی آریا، فولاد آلیاژی یزد، پتروشیمی فارابی، صنعتی دریایی ایران، پارس سوئیچ، پگاه گلپایگان، تکنوتار، سرمایه گذاری مسکن زاینده رود، تولید برق ماهتاب کهنوج، سرمایه گذاری صنایع ایران، آرین توسکا، نیروگاه زاگرس کوثر و پارس سرام مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور پتروشیمی فارابی ، صنعتی دریایی ایران، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ