کد خبر: ۱۶۱۹۹۶
۰:۰ - ۱۳۹۹/۹/۱۰

نکاتی از سفارش گذاری معاملات کم حجم و رفع ابهام از مواردی که تخلف نیست
بورس تهران اعلام کرد:

نکاتی از سفارش گذاری معاملات کم حجم و رفع ابهام از مواردی که تخلف نیست

بورس تهران با توجه به ابهام برخی فعالین از نحوه سفارش گذاری مربوط به معاملات کم حجم در برخی نمادها و موارد تخلف و عادی ، نکاتی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا شاه نظری مدیریت نظارت بازار شرکت بورس با توجه به ابهام برخی فعالین بازار سرمایه در خصوص رصد نحوه سفارش گذاری که منجر به معاملات کم حجم در برخی نمادها می شود، اعلام کرد: بخش قابل توجهی از معاملات کم حجم به دلیل سفارش های خرید و فروش پرحجم هستند که در خلال معاملات و قرار گرفتن چند خریدار در مقابل یک فروشنده یا بالعکس خرد می شوند به عبارت دیگر یک سفارش خرید و فروش پرحجم ممکن است به تعداد زیادی معامله کم حجم ناشی از آن سفارش و چند سفارش پرحجم در طرف مقابل منجر شود.

با توجه به اقبال عمومی به بازار سرمایه ، سهامداران خرد بسیاری با سبد سهام کوچک فعالیت دارند و به تبع دارایی با رعایت حداقل های اعلامی، سفارش های خرید و فروش کم حجم وارد سامانه معاملات می‌کنند که چنین امری به شرط رعایت نصاب های اعلامی در ارسال سفارش، تخلف محسوب نمی شود ضمن اینکه سرمایه‌گذاران در اغلب موارد از اعداد رند برای ورود سفارش استفاده می کنند.

در اظهارنظرهای موجود در فضای مجازی مشاهده می شود برخی از اقدام به فهرست کردن معاملات انجام شده از حجم کم به زیاد می کنند تا اینگونه القا کنند معاملات کم حجم قابل توجهی در برخی نمادها انجام می شود. با توجه به اینکه فرآیند های نظارتی مبتنی بر سفارش های کم حجم وارد شده به سامانه معاملات صورت می پذیرد لذا خرد شدن معاملات با دستورالعمل های مربوطه مغایر نیست.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ