کد خبر: ۱۶۲۰۵۷
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۹/۱۰

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، تکرار حضور رکورددار افزایش سرمایه + ۱۳ نماد
در روز رشد ۳۸ هزار و ۶۵۶ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، تکرار حضور رکورددار افزایش سرمایه + ۱۳ نماد

در روز رشد ۳۸ هزار و ۶۵۶ واحدی شاخص ، پتروشیمی بازار پایه ای ، تداوم حضور اولین رکورددار افزایش سرمایه ، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام با روندی مثبت آغاز به کار کرد به طوری که با اثر مثبت انتشار اخبار گشایش نماد صندوق پالایشی، واریز هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به حساب بورس، احتمال بازگشت دولت بایدن به برجام و ... در نهایت نماگر بازار با رشد 38 هزار و 656 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 465 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 18.1 و 5.9 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو، بانک تجارت و سایپا با داد و ستد بیش از 2.3، 2.2 و 1.5 میلیارد سهمی به همراه بانک صادرات و فولاد مبارکه با تقاضای 902 و 465 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 29 تا سیزده برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت 2.4 درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد 15 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های آبادگران ایران، سرمایه گذاری مسکن شمالغرب، نصیر ماشین، پارس خزر، سرمایه گذاری صنایع ایران، بهاران گلبهار خراسان، بیمه حکمت صبا، سیمان آرتا اردبیل، پتروشیمی فسا، فولاد آلیاژی یزد، کارخانجات مخابراتی ایران (اولین رکورددار افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی)، درخشان تهران، گروه صنعتی ملی و عمران و سازندگی قزوین مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

پتروشیمی بازار پایه ای ، تداوم حضور اولین رکورددار افزایش سرمایه، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه 11 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ