کد خبر: ۱۶۲۰۶۴
۰:۰ - ۱۳۹۹/۹/۱۱

دستیابی به رکورد عمر نسوز وِسل واحد گاززدایی در
رئیس تعمیرات نسوز فولادسازی :

دستیابی به رکورد عمر نسوز وِسل واحد گاززدایی در "فولاد" محقق شد

رئیس تعمیرات نسوز فولادسازی گفت: فولاد مبارکه در جهت کاهش توقفات و هزینه‌ها توانست عمر نسوز وسل واحد گاز زدایی (RH) را به عدد ۱۲۵ ذوب برساند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فتاح‌المنان با اشاره به افزایش حجم سفارش‌های تولید ذوب‌های مخصوص با سیکل RH طی یک سال گذشته و ظرفیت محدود کارگاه گاز زدایی RH اظهار داشت: پروژه‌هایی در جهت افزایش توانایی تولید ذوب با سیکل RH در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم برنامه‌ریزی و اجرا شد که اهم آنها شامل کاهش زمان توقف کارگاه جهت تعویض وسل از ۱۶ ساعت به کمتر از ۱۰ ساعت، افزایش عمر نسوز وسل در دو سال گذشته از کمتر از ۱۰۰ ذوب به بیش از ۱۲۵ ذوب و افزایش تعداد ذوب RH در روز از کمتر از ۲۰ ذوب به ۲۴ ذوب است.

وی افزود: برای تحقق این اهداف، فعالیت‌هایی نظیر کنترل بهتر و بهبود متغیرهای ورودی ذوب به RH نظیر تنظیم مناسب‌تر ppm اکسیژن مذاب در تخلیه کوره‌های قوس الکتریکی جهت جلوگیری از تزریق اکسیژن اضافی در RH و تنظیم مناسب‌تر دمای ذوب تحویلی به RH در کوره‌های پاتیلی جهت جلوگیری از گرمایش شیمیایی در RH و بازنگری و بهبود روش‌های اسکول کاتینگ و گانینگ اسنورکل و کاهش فاصله زمانی بین سکوینس‌های مختلف گریدهای با سیکل RH بر روی ماشین‌های ریخته‌گری مختلف انجام گرفت.

احمدرضا ایران‌پور رئیس تعمیرات نسوز فولادسازی نیز گفت: در راستای سیاست‌های فولاد مبارکه در خصوص کاهش توقفات و هزینه‌ها، عمر نسوز وسل واحد گاز زدایی (RH) به عدد ۱۲۵ ذوب رسیده است. افزایش عمر نسوز در یکی از حساس‌ترین و استراتژیک‌ترین تجهیزات ناحیه فولادسازی که در تولید ذوب‌های خاص نقش اساسی دارد، حاصل کار و تلاش قسمت‌های مربوطه در تعیین کیفیت، تثبیت بهترین طرح نسوزکاری، کنترل فرایند و بهبود متغیرهای مؤثر بوده است.

وی افزود: بومی‌سازی نسوز این تجهیز خاص در سال‌های گذشته در دستور کار مرکز تعمیرات نسوز و خرید مواد مصرفی قرار گرفت. این فعالیت با افزایش تحریم‌ها سرعت گرفت و از آن زمان تحقیقات گسترده‌ای با همکاری و مشارکت تولیدکنندگان نسوز و اساتید دانشگاه شروع شد. ثمره این تحقیقات و تعاملات، تولید آجرهای نسوز توسط شرکت فرآورده‌های نسوز مهرگداز بوده است. این آجرها در مرحله آزمایش است و نتایج آن بسیار رضایت‌بخش و کیفیت آن همتراز و قابل‌مقایسه با نسوزهای مشابه بهترین تولیدکنندگان خارجی است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ